Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Idén leginkább Tajvanról érkeztek madárinfluza-kitörésekről hírek, de Vietnám és Nepál is érintett. Európában öt nagy patogenitású madárinfluenzavírus-kitörést (H5N8) regisztráltak augusztus végéig Bulgáriában, három alacsony patogenitásút Dániában (H5N1 és H7N7), egy H5N1-et Németországban és egy H7N3-at Olaszországban.
Most egy suffolki tojótelepen regisztráltak újabb esetet. 2017 óta ez az első alkalom, hogy ismét megjelent a betegség az Egyesült Királyságban. Egy H5-ös, alacsony patogenitású törzsről van szó. A kérdéses telepen található összes madarat leölték a vírus megállítása érdekében, ami ez esetben 27.000 csirkét jelentett. A vírust a gazdaság állatorvosa találta meg, amikor annak okát vizsgálta, miért csökken a tojástermelés az állományban. Az eset ráirányítja a figyelmet arra, mennyire fontos a betegség azonnali felismerése és jelentése.
Egy kilométeres védőzónát húztak a telep köré. A hatóságok azonnal megnyugtatták a közvéleményt, hogy sem az élelmiszerbiztonságra, sem az emberek egészségére nem jelent veszélyt ez az alacsony patogenitású H5-ös vírustörzs.
Magyarország 2017. augusztus 24-én nyerte vissza a madárinfluenza betegségtől mentes besorolását. Azóta különösen a kacsaállományban mutatható ki nagy termelési felfutás. A víziszárnyasok a leginkább kitettek a vonuló madarakkal érkező betegségnek. A suffolki hírben az a legaggasztóbb, hogy egy zárt állományban mutatták ki.