Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A "Baromfi- és sertéstartó telepek járványvédelmi rendszereinek fejlesztése" című (VP2-4.1.1.7-20 kódszámú) felhívás tervezete alapján a különböző járványos állatbetegségek állattartó telepeken történő megjelenésének kockázata számos technológia alkalmazásával csökkenthető, ezek beszerzésének, kiépítésének elősegítése a felhívás alapvető célja - írja a Portfolio. A beruházások, fejlesztések támogatására nem csak a versenyképesség növelésének alapvető eszközeként lehet tekinteni, hanem olyan lehetőségként, amelyek révén az állattartók képesek napjaink egyik legégetőbb problémakörére, az állategészségügyi kockázatokra ésszerű válaszokat adni. A különböző járványos állatbetegségek állattartó telepeken történő megjelenésének valószínűsége számos elérhető technológia alkalmazásával csökkenthető - olvasható az indoklásban.
A pályázati tervezetben szerepel,hogy a felhívás feltételeinek megfelelő projekteket maximum 20 millió Ft vissza nem térítendő támogatásban részesítik, illetve, hogy a felhívásnak 2 célterülete van, és ezek együtteséből adódik a 2 milliárd forintos keretösszeg. Az első célterület ("Baromfitartó telepek járványvédelmi rendszereinek fejlesztése") 1 milliárdos kerete 3 részre oszlik, a második célterület (“Sertéstartó telepek járványvédelmi rendszereinek fejlesztése") keretében szintén 1 milliárd forint vehető igénybe 3 megjelölt témára.
Két önállóan támogatható tevékenység van a pályázatban:
1. A járványvédelemhez kapcsolódó építéssel járó tevékenységek - Állattartó telepi épületek, építmények építése, kialakítása, felújítása, átalakítása:
- Telepi hullatároló kialakítása és korszerűsítése;
- Kéz- és lábfertőtlenítő kialakítása a beléptetéshez;
- Gumicsizma mosó kialakítása;
- Kényszerzuhany kialakítása;
- Telepi létesítmények összekötése zárt folyosóval, zárt (kialakítása: legalább fedett, oldalán
- madárháló) állatmozgatási útvonalak (hajtófolyosó) kialakítása;
- Telepi fertőtlenítőkapu telepítése;
- Vadmadár és rágcsálók bejutását megakadályozó kerítésrendszer kialakítása,
- korszerűsítése/fejlesztése;
- Kerékfertőtlenítő medence kialakítása, korszerűsítése;
- Eszközbeléptető helyiség kialakítása;
- Állatrakodó kialakítása a kerítés vonalában;
- Állatrakodó átalakítása, lefedése, korszerűsítése.
2. Építéssel nem járó, a járványvédelemhez kapcsolódó eszközök, gépek beszerzése. - Állatbetegségek kockázatát csökkentő eszközök, gépek beszerzése:
- Telepi hullaégető beszerzése;
- Fertőtlenítő permetezők beszerzése;
- Nagynyomású fertőtlenítő mosóberendezés beszerzése;
- Seprőgép (fertőtlenítő fúvókákkal, szivattyúval) beszerzése;
- Mosórobot beszerzése;
- Eszközbeléptető doboz beszerzése;
- Ködképző berendezés beszerzése;
- UV (germicid) lámpák beszerzése;
- Nyílászárók ellátása szúnyoghálóval és szabadba nyíló ajtókhoz légfüggöny beszerzése;
- Madárháló beszerzése.
A 2 milliárd forintos támogatás az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alapból (EMVA) és Magyarország költségvetéséből történik, a támogatott projektek várható száma 200 - 250 db. A tervezet jelenlegi állapota szerint a támogatási kérelmek benyújtására 2020. április 24. naptól 2022. április 25. napjáig lesz majd lehetőség szakaszos benyújtás keretében.