Ez durva: nem is gondolnád, milyen madarat találtak Magyarországon

Ez durva: nem is gondolnád, milyen madarat találtak Magyarországon

agrarszektor.hu
Nem mindennapi madarat kaptak lencsevégre a Mecsekben, hazánkban csak kissebb egyedszámban található meg. A fokozottan védett uráli bagoly természetvédelmi értéke 100 000 forint.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

A Nyugat-Mecsek Tájvédelmi Körzetben egy monitoring célú madáritató kameracsapdája ritka vendéget, egy uráli baglyot rögzített. Ez a nagytermetű bagoly hazánkban elsősorban az Északi-Középhegységben költ, ott is kis egyedszámban - írta Facebook oldalán a Duna-Dráva Nemzeti Park. Dél-Dunántúlon ritkán és leginkább a téli időszakban figyelhetők meg kóborló példányai, de a Mecsek belső területeiről eddig nem volt előfordulási adat. Az uráli bagoly főként Oroszországban honos, európai állományai pedig a Kárpátok és az észak-balkáni hegységek területén találhatók. Magyarországon első bizonyított költése 1962-ben történt, és azóta növekvő számú, jelenleg 130-280 párra tehető költőpopulációval rendelkezik. Az uráli bagoly hazánkban fokozottan védett, természetvédelmi értéke 100 000 forint.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?