Március 19-én jön a tavasz meghatározó agráreseménye: Agrárium 2025
A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.
Kistermelők, őstermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
Cem Oezdemir német mezőgazdasági miniszter a Deutschlandfunk rádiónak adott interjújában megerősítette, hogy Németországban továbbra is csak egyetlen eset van a ragadós száj- és körömfájásból. A betegség január 10-én ütötte fel a fejét egy berlini külvárosi vízibivaly-csordában, brandenburgi tartományban. Ez volt az első ilyen eset az országban csaknem 40 év után. Brandenburg tartomány mezőgazdasági minisztériuma közleményben erősítette meg a negatív vizsgálati eredményt:
A jelenleg továbbra sincs jele a ragadós száj- és körömfájás terjedésének.
A minisztérium bejelentette, hogy egyes korlátozó intézkedéseket, köztük az állatszállítás bizonyos korlátozásait nem hosszabbítják meg, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az eset körüli karanténzónák továbbra is érvényben maradnak. A német hatóságok intenzíven vizsgálják az állatokat az első eset körüli területen lévő gazdaságokban. A betegség rendkívül termékeny, de az emberre nem jelent veszélyt. Ennek ellenére több ország, köztük Nagy-Britannia, Dél-Korea és Mexikó importtilalmat vezetett be a német hús- és tejtermékekre. Oezdemir kijelentette:
Németország folytatja intenzív erőfeszítéseit a betegség megfékezésére és a német mezőgazdasági termékekre importkorlátozásokat bevezető országok bizalmának visszaszerzésére.
Az Európai Bizottság szóvivője csütörtökön elmondta, hogy Németország erőfeszítései lehetővé teszik a regionalizáció elvének alkalmazását. Ez azt jelenti, hogy csak az érintett régióból származó termékek értékesítését korlátozzák, míg az ország más részeiből származó áruk továbbra is forgalmazhatók az EU-n belül. A ragadós száj- és körömfájás lázat és szájhólyagokat okoz a párosujjú kérődzőkben, köztük szarvasmarhákban, sertésekben, juhokban és kecskékben. A betegség felszámolása érdekében az elmúlt évtizedekben gyakran nagyszabású vágási kampányokra volt szükség.