Legyen Ön is EARLY BIRD - Agrárium 2025 konferencia
A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
35% kedvezmény NAK-szaktanácsadóknak és NAK-tagoknak!
A rendezvény megnyitóján a tárcavezető köszönetet mondott a vadgazdálkodási szakembereknek, akik tevékenységükkel sokat tesznek teremtett világunk minőségének és egyensúlyának megőrzéséért. Erre a munkára azért is van nagy szükség, mert az emberek eltávolodtak a természettől – tette hozzá. A tárcavezető elmondta, a 2023/24-es vadgazdálkodási évben 1449 vadászterületen 343 ezer nagyvadat hasznosítottak, mezei nyúlból és fácánból pedig összesen 562 ezer példányt – emelte ki a tárcavezető. Hozzátette, a vadgazdálkodás pénzügyi mérlege a korábbi években bár nehézségekkel nézett szembe, ennek ellenére pozitív maradt, és 3,7 milliárd forinttal zárt - írja közleményében az Agrárminisztérum.
Nagy István kitért arra is, hogy a horgászat továbbra is az egyik legkedveltebb szabadidős tevékenység, ezért nem meglepő, hogy 2023-ban a regisztrált horgászok száma meghaladta az 1 millió főt. Ez a szám is tükrözi, hogy a felelős halgazdálkodási modell működik.
A miniszter hangsúlyozta, 2014-től 2022-ig több mint 43 700 hektárra igényeltek sikeresen erdőtelepítési támogatást a Vidékfejlesztési Programban, ezáltal csaknem 32 ezer hektárnyi erdő jött létre. Az Újszülöttek Erdeje Program ugyancsak sikeres, 2020 óta mintegy 1700 hektár új erdőt telepítettek. Kifejtette, a jövőben bővülni fognak ezek a lehetőségek, az EU Közös Agrárpolitika magyar stratégiai tervének köszönhetően 2027-ig 310 milliárd forintos keretet biztosítunk a hazai erdőkre. Nagy István bejelentette, hogy hamarosan megjelenik az erdészeti génmegőrzést támogató pályázati felhívás is.