Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A közösségi médiában terjedő videókon egy sárga szalaggal lezárt területen vérnyomok és földből kilátszó állattetemek, valamint a talajból felbugyogó folyadék látható. A felvételeken markológép is megfigyelhető, azonban biztonsági őrök jelenléte nem észlelhető. Az Agrárminisztérium közleményben reagált az esettel kapcsolatban, amelyben Pásztor Szabolcs országos főállatorvos hangsúlyozta az állategészségügyi előírások betartásának fontosságát. Figyelmeztetett, hogy a hatóság által elhatárolt területre történő illetéktelen belépés bűncselekménynek minősül és elzárással büntethető.
A levéli ragadós száj- és körömfájás járvány felszámolása az előírásoknak megfelelően zajlik. A közlemény szerint a tetemek végleges elföldelése még több napot vesz igénybe, mivel az állati maradványok anaerob bomlása során keletkező gázok és folyadékok kezelése időigényes folyamat. A folyadékok megkötésére több mázsa szalmát használnak fel. Az országos főállatorvos tájékoztatása szerint bár a mentesítés során az állattetemek felületét folyamatosan fertőtlenítették, a nagy mennyiségű tetem egyidejű bomlásakor keletkező gázok és folyadékok egy része a felszínre törhet. A jogtalan behatolás miatt a terület őrzését megerősítették. A Győr-Moson-Sopron vármegyei Levél településen március végén azonosították a ragadós száj- és körömfájás betegséget a szarvasmarha-állományban, ami miatt 3000 állatot kellett leölni. A járvány kezelésére a kormány operatív törzset hozott létre.