Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
Bodnár Gáspár elmondta: a vízgyűjtőn újabb csapadéktevékenység kezdődött, ennek hatására a Tisza és mellékfolyóinak felső szakaszán ismét áradás indult el.
A Tisza vízszintje a határszelvényben a korábbi apadás után emelkedni kezdett, az alsóbb szakaszokon viszont folytatódik a vízszint csökkenése. Emiatt a Vásárosnamény és Zsurk között korábban elrendelt elsőfokú árvízvédelmi készültséget megszüntették, a vízügyi igazgatóság jelenleg a Szabolcsveresmart és Gávavencsellő közötti 49 kilométeres töltésszakaszon rendelte el a legenyhébb fokú riasztást - ismertette Bodnár Gáspár.
A Túr romániai szakaszán újabb áradás kezdődött, hazai szakaszon viszont egyelőre apadás tapasztalható, ezért csütörtökön elsőfokúra mérsékelték a korábban elrendelt másodfokú készültséget. A Szamos és a Kraszna teljes hazai szakaszán apad.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint a következő három napban jelentős csapadékra kell számítani, mely újabb árhullámokat indít el folyókon.