EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!
A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Fazekas Sándor a vecsési COOP boltban tájékozódott a hústermékek árcsökkenéséről. Azzal, hogy a kormány 27-ről 5 százalékra, a valaha volt legalacsonyabb szintre csökkentette a tőkehúsok áfáját, a fogyasztói árak is akár 17 százalékkal eshetnek - fogalmazott a miniszter.
A miniszter szerint máris látható, hogy az áfa mérséklése nyomán többféle tőkehús ára ezer forint alá csökkent kilogrammonként. A vásárlók, mivel éppen a sertéshúsra költik a legtöbbet, egy év alatt mintegy 25 milliárd forintot spórolhatnak meg. Ezt többletfogyasztásra, más termékek vásárlására fordíthatnak - érvelt az eseményről kiadott sajtóközlemény szerint a miniszter.
Fazekas Sándor úgy vélte, hogy a lépés a sertéságazat fehérítését is szolgálja. Az importáru és a csalók miatt a korábbiakban nagyon komoly arányt, egyesek szerint akár 30 százalékot is elért a sertés termékpályán a fekete forgalom aránya, de a legális fogyasztás bővülésével a feketekereskedelem is visszaszorulhat.






