Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
Jelentkezzen vagy jelölje kollégáját, barátját, ismerősét a Portfolio Agrárdíjaira!
A decemberi Agrárszektor konferencián immár 11. alkalommal adjuk át 10 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
A lap szerint nem sikerült minden dolgozónak másik munkakört vagy elfogadható fizetést felajánlani, a 2700 érintettből 500 embert érint ez. A Tesco ennek kapcsán a lap megkeresésére kifejtette: bár végül kevesebb új munkakört hoztak létre, mint amennyit megszüntettek, de törekedtek az új rendszer átláthatóságára. Hozzátették, soha nem ígérték azt, hogy mindenkinek ajánlanak új pozíciót. A leépítéssel érintettek több mint nyolcvan százaléka elfogadta ajánlatunkat - mondták el a cégnél.
A lap úgy tudja, hogy a csoportos létszámleépítésben a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének (KDFSZ) két áruházi képviselőjét is elküldhetik, azonban nem ajánlottak nekik új munkakört. A KDFSZ szerint ez jogellenes, mivel a csoportos leépítés kapcsán közösen megállapított feltételeket a cég utóbb figyelmen kívül hagyta.