Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A cannonau a grenache elnevezésű kékszőlő helyi neve, és ez a világ egyik leggyakoribb fajtája. Szardínián a spanyol eredetű szőlő alkalmazkodott a meredek lejtők, illetve a nagy magasság és a tenger közelsége által meghatározott éghajlathoz. A sötét színű szőlő polifenol tartalma - különösen a magasabb termőhelyeken - jelentős, és ez az a tényező, amely jó hatással lehet az egészségre -írja a blog.syngenta hu.
Manapság a cannonau foglalja el Szardínia szőlőterületeinek 30 százalékát, és többnyire olyan családok termesztik kisebb parcellákon, amelyek fő jövedelme a juhtartásból és az olajfákból származik. Mivel igen keveset adnak el borkészítésre, másutt nem is igen lehet kapni a csodaborból, bár újabban a brit importőrök is élénken érdeklődnek iránta. Ezért kisebb borászatok kezdenek foglalkozni a gondolattal, hogy minőségi cannonau-t szállítsanak külföldre.
A legidősebb szárd ma 113 éves, de az elmúlt két évtizedben 3 ezer fölé emelkedett a száznál idősebbek száma az 1,6 milliós szigeten. A magas életkor nem egyenletesen oszlik meg, hanem a keleti partvidék hegyvidéki településeire koncentrálódik. A cannonau-t ezért is hozzák összefüggésbe a magas életkorral, mivel nyilvánvalóan gyakrabban fogyasztják azok, akik termelésével foglalkoznak.