Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Már az idén 600-700 ezer darabos sertésvágásszámot terveznek a hivatalosan április végén megnyíló mohácsi vágóhídon - nyilatkozta az Inforádiónak Csányi Sándor. Szerinte tudják is tartani a tervet, mert a vágások nagy részét a Bonafarm-integrációban részt vevő 150 kisebb-nagyobb vállalkozás segítségével állítják elő, és 70-80 százalékban önellátásra törekednek.
Csányi Sándor szerint alapvető probléma a munkaerőhiány, és emiatt "buktak egymilliárd forintot az eredeti tervekhez képest". Ennyivel több ugyanis a munkaerőköltség, mert nagy hiány van hentesekből és húsipari szakemberekből. Korábbi közlések szerint a mohácsi vágóhíd 21 milliárd forintos beruházással valósult meg,
Mint ismert, a mohácsi vágóhidat az MCS Vágóhíd Zrt. építette fel, amely Nagy György milliárdos befektető érdekeltségébe tartozik. Csányi Sándor, illetve a tulajdonában lévő Bonafarm Csoport nem tulajdonos az MCS-ben, de a céggel együttműködési megállapodást kötött.
Bár a Bonafarm tagjaként működő Pick Szeged Zrt. kezdetben résztulajdonosa volt az MCS-nek, illetve jogelődjének, a szegedi húsipari vállalat a beruházás megindulása előtt kilépett. A Bonafarm a döntést a beruházás egyszerűsítésével és gyorsításával indokolta. A vágóhíd felépítése után ugyanakkor ismét felmerült, hogy a Csányi-féle Bonafarm tulajdont szerez az MCS-ben.
Az új vágóhíd egy műszakban évi egymillió sertés levágására lesz képes. Csányi Sándor szerint integrációjuk folyamatosan bővül, ezért azt szeretné, ha nem egy, hanem két műszakban dolgozna majd a vágóhíd. Ráadásul van érdeklődés a Mohács környéki területekről is, és külföldről is hoznának hozzájuk vágást - tette hozzá.