2024. november 21. csütörtök Olivér

Déli nyitás: nyolcmilliós agrárprojekt Ugandában

agrarszektor.hu
Mintegy 8,7 millió forinttal támogatott tavaly a Földművelésügyi Minisztérium (FM) egy kísérleti agrároktatási projektet Ugandában. Az összegből a Szent István Egyetem, az FM és a Magyar Afrika Társaság (AHU) munkatársainak kiutazási és kint tartózkodási költségeit, illetve ugandai hallgatók oktatási kiadásait finanszírozták. Az AHU tájékoztatása szerint a projekt illeszkedett a kormány "déli nyitás" politikájába, a hallgatók vizsgadolgozatai pedig alapot adhatnak magyar vállalatok ugandai befektetéseihez.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Szaktanácsadási ismereteket szerzett magyar oktatók részvételével 13 hallgató Ugandában abban a projektben, amelyet 2017. október 3. és december 3. között az ugandai Kyambogo Egyetemen bonyolítottak le - közölte az agrárszektor.hu-val a Magyar Afrika Társaság. A programot támogató Földművelésügyi Minisztérium a kormány.hu portálon adott tájékoztatást az AHU-val kötött szerződésről.

A tárca összesen 8 755 520 forinttal támogatta a pilot projektet, amelyről a megállapodást tavaly szeptember 25-én írták alá. Az összegből a program megvalósítását, illetve az azzal összefüggő szervezési és lebonyolítási feladatokat finanszírozták. Az AHU tájékoztatása szerint a kísérleti oktatási programban a Szent István Egyetem tanárai, az FM és az AHU munkatársai utaztak ki Ugandába, a teljes támogatást pedig a kiutaztatásra, az oktatók kint tartózkodására, illetve az ugandai hallgatók oktatással kapcsolatos dologi költségeire fordították.

Az FM-projekt összhangban állt a kormány, illetve a Külgazdasági és Külügyminisztérium "déli nyitás" politikájával, amelynek részeként 2017-től Uganda Magyarország kiemelt fejlesztési együttműködési és külgazdasági partnerévé vált az afrikai kontinensen - közölte az AHU. A cél a társaság szerint az volt, hogy az afrikai országban olyan komplex képzés valósuljon meg, amely hozzájárulhat az élelmezésbiztonság növeléséhez, a migráció csökkentéséhez, az agro-biodiverzitás fenntartásához, a családi farmok életképességéhez, illetve az Ugandába irányuló magyar tudás-és technológia transzferhez.

A képzés részeként a hallgatók olyan vizsgadolgozatokat készítettek, amelyek kiinduló pontot jelenthetnek a magyar vállalkozók ugandai befektetéseinek tervezéséhez is - vélte az AHU. Ilyen lehet például egy baromfitenyésztő vagy hagymafeldolgozó üzem létesítése, illetve egy mezőgazdasági információs rendszerekkel és agrár-szaktanácsadással foglalkozó központ megvalósítása.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?