Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Normalizálódott az elmúlt hetek élelmiszervásárlási pánikrohamai után a kínálat a hazai kiskereskedelmi forgalomban, de egyes termékekből továbbra sem állt helyre a korábbi kínálat. Ilyen például az élesztő, a liszt és a rizs, amelyek már mindenhol kaphatók, de egyes élelmiszerüzletek továbbra is értékesítési korlátozásokat alkalmaznak. Így például a Spar e termékekből egyenként napi tíz darabban maximálja azt a mennyiséget, amelyet egy-egy fogyasztó megvehet.
Kereskedői vélemények szerint ma az üzletekben az élelmiszerekből már csak időszakos választékhiány fordulhat elő, amely arra vezethető vissza, hogy egyes alapanyagokat, illetve a csomagolóanyagok jó részét külföldről kell behozni. A járvány miatti határintézkedések és egyéb kereskedelmet is érintő korlátozások pedig lassíthatják, illetve nehezíthetik a beszállításokat.
Orbán Viktor miniszterelnök a napokban jelentette be, hogy a járvány tetőzése Magyarországon május 3-ra várható, így utána csökkenhet a humán-megbetegedések száma, és fokozatosan lazítani lehet a szigorú vészhelyzeti intézkedéseken és kijárási korlátozásokon is. Ezért ma arra lehet számítani, hogy valószínűleg már nem áll elő olyan helyzet, amely újabb jelentős lakossági készletezési élelmiszervásárlásokat váltana ki.
Az utóbbi hetek vásárlási rohamai akkor robbantak ki, amikor a kormány a vírushoz köthető szigorító intézkedéseket hozott. A fogyasztók a pánikvásárlásokkal az üzletekben sok helyütt teljesen lecsupaszították az élelmiszereket és napi fogyasztási cikkeket kínáló polcokat. Ugyanakkor az is kiderült, hogy az alapvetőnek számító élelmiszerekből Magyarországon nincs hiány, így az élelmiszeripari cégek és a kereskedők rövid időn belül vissza tudták pótolni a kimerült készleteket. Egyes termékeknél azonban időbe telik, míg az iparági vállalatok az előállításban teljesen utol tudják érni magukat. Ez a magyarázata annak, hogy bizonyos árucikkek kínálata még nem állt teljesen helyre az élelmiszerüzletekben.