Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Július elején-közepén beindult a dinnyeszezon Magyarországon, és a boltokat elárasztotta a magyar görög- és sárgadinnye. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a termelőket tömörítő Magyar Dinnyetermelők Egyesületének (MDE) a vetőmag-eladási és a termésbecslési adatok alapján idén körülbelül 480 hektáron termesztenek sárgadinnyét a termelők, ami azt jelenti, hogy a tavalyihoz képest nőtt a sárgadinnye termőterülete. Ezt később Roszik Tamás, az MDE egyik alelnöke az Agrárszektor kérdésére meg is erősítette.
A Syngenta nagykamarási szakmai rendezvényén hangzott el az az információ, hogy idén a magyar termesztők megközelítőleg 12,5 ezer tonna sárgadinnyét fognak betakarítani. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH), az MTVA Sajtóarchívuma és az MTI adatai szerint 2000 óta csak két alkalommal volt 20 ezer tonna feletti a sárgadinnyetermés, 2013-ban és 2016-ban. 2016 óta egyébként folyamatos csökkenés figyelhető meg az éves termésmennyiségben.
Ehhez képest a sárgadinnye kilónkénti átlagára folyamatosan emelkedik, 335 forinttal 2018-ban volt a legmagasabb. 2019-be 314 forint volt a sárgadinnye átlagos ára, a 2020-as évről viszont nincsenek adatok, mivel a koronavírus miatt az adatgyűjtés április, május és június hónapokban szünetelt.
A sárgadinnye termésmennyiségét és az értékesítési árakat tekintve az Agrárszektor által megkérdezett termelők többsége optimista volt, bár érkeztek olyan jelzések is, hogy a tartós meleg miatt minden termelőnek egyszerre érett be a sárgadinnyéje, így azok egyszerre is fognak megjelenni a piacokon és a boltokban is, ami nyomottabb árakat fog eredményezni idén.