Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
3 százalékkal drágult az Arabica kávé augusztusban decemberi szállítással. Júliusban 18 százalékos volt az áremelkedés. Az Arabica kávé ára várhatóan 13 százalékkal emelkedik az év végéig, és ezt jórészt a vásárlóknak kell majd megfizetniük - írja a hvg. Ha csakugyan 13 százalékos lesz az áremelkedés, akkor hétéves rekord dőlhet meg - mondják a szakértők. De hogyan reagálnak erre a nagyobb cégek? Előre vásárolnak kávét, és azután fedezetként alkalmazva próbálják meg alacsonyan tartani az árat. Ha sikerül. Az emelkedő árak ugyanis még kiegészülnek a szállítás és a csomagolás növekvő költségeivel.
- nyilatkozta a CNN tudósítójának a Tucker Marshall, a cég pénzügyi vezetője.
Szinte minden Vietnamon és Brazílián múlik, de az elmúlt 90 év legrosszabb aszálya óriási csapást mért a termésre a latin-amerikai országban. Ezt pedig olyan fagy követte, ami a következő két szezonra is rendkívüli mértékben leronthatja a várható kávé mennyiséget. Ebből sajnos nemcsak áremelkedés, hanem bizony hiány is következik. A szakértők úgy vélik, hogy a 2021-2022-es szezonban 150 ezer zsák hiányozhat a Robusta piacon, ahol megnőttek a vásárlói igények, mert közben az Arabica kávé exportja is csökkent.
Jellemző, hogy az év elején még 200 ezer zsák többletet jósoltak a szakértők a Robusta-piacon, ahol most azonban hiánnyal kell szembenézni. Vietnam megmenthetné a Robusta világpiacot, hiszen ott a tavalyi 28,6 millió zsák helyett idén már 30,5 millió zsák kávé várható. Csakhogy koronavírus-járvány továbbra is tombol az országban, és emiatt a világ egyelőre hiába vár a kávészállítmányokra, mert a kikötőket lezárták.