Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A három éves zárlat oka hivatalosan az volt, hogy az orosz hatóságok növényegészségügyi problémákat találtak a kínai alma- és körteszállítmányokban - írja a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács. Ezekre a Kínában bevezetett intézkedések és a vámhatóságok növényegészségügyi részlege által adott garancia képében sikerült megoldást találni, így a kereskedelmi kapcsolat újraindulhat a két ország között - Kína évi 100-160 ezer tonna almát és 40-50 ezer tonna körtét szállított Oroszországba az embargó előtti időszakban.
A tavasz kiemelkedő agráreseménye: Agrárium Konferencia Kecskeméten
Április 6-án rendezi meg Kecskeméten a Portfolio Csoport tavaszi Agrárium 2022 konferenciáját, amely a gazdálkodási évet megalapozó, illetve megerősítő információkat nyújt a hazai agrárgazdaság szereplőinek. A rendezvény bemutatja és részletesen kifejti azokat a legfontosabb jogszabályi, támogatási, piaci, finanszírozási, innovációs és jövedelmezőségi változásokat, amelyek döntően befolyásolhatják az agrárvállalkozások tevékenységeit. A konferencia gyakorlati útmutatással és naprakész információkkal járul hozzá ahhoz, hogy az agrárgazdasági vállalkozások eredményes gazdasági döntéseket hozhassanak. A rendezvény valamennyi üzemméretű gazdálkodónak hasznos tájékoztatást nyújt a 2022-es évet érintő legjelentősebb agrárgazdasági változásokról. Ne hagyja ki az Agrárium 2022 Konferenciát április 6-án Kecskeméten!Oroszország a világ legnagyobb almaimportőre évi 700 ezer és 1 millió tonna közötti behozatallal. Kína a világ legnagyobb almatermesztője és egyben legjelentősebb exportőre is átlagosan évi 1 millió tonnás kivitellel. A kínai alma legfőbb előnye olcsóságában rejlik, ezért olyan országok importálják, amelyek az alacsony árszegmensbe keresnek almát, míg Kína jelentős mennyiségben vásárol a világpiacon kiváló minőségű almát elsősorban Új-Zélandról, az Egyesült Államokból, Chiléből, Dél-Afrikából és Franciaországból.