Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Stündl László, a DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar dékánja az együttműködés aláírásakor elmondta, hogy a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara folyamatosan törekszik az oktatási és kutatási tevékenységének fejlesztésére, eredményességének növelésére - olvasható az egyetem honlapján. Ezáltal is támogatva a hazai élelmiszeripari szektor fejlődését, a nemzetközi versenyképességének fokozását. Ehhez a munkához azonban szükség van a térség meghatározó gazdasági partnereinek - mint például az Alföldi Tej Kft. - bevonására. A vállalat és a DE MÉK sokrétű kapcsolata évtizedek óta fennáll. A szakmai együttműködés ezt követően azonban az oktatás, a gyakorlati képzés mellett, a kutatás-fejlesztésre, az innovációra és a termékfejlesztésekre is kiterjed - tette hozzá a dékán.
A megállapodás révén az Alföldi Tej Kft. a MÉK meghatározó szakmai gyakorlati bázisává válik az élelmiszeripari szakmák egyetemi alap- és mesterképzésben. Ahogy Hang Csaba, az Alföldi Tej Kft. kereskedelmi igazgatója fogalmazott, az Alföldi Tej Kft. jelentős szerepet tölt be az ország tejtermék-előállításában. A vállalat szakmai és technológiai felkészültségével mintaszerű termelést folytat, amelynek hátterét a modern, a kor követelményeinek megfelelő és folyamatosan fejlesztett infrastrukturális ipari környezet biztosítja. A DE tudásbázisának és a vállalat szakmai tapasztalatának köszönhetően az együttműködésben olyan sikeres kohézió jöhet létre, amely révén a fogyasztók a boltok polcain közösen fejlesztett termékekkel is találkozhatnak - tette hozzá a szakember.
Az együttműködés révén a hallgatók valós élelmiszeripari körülmények között szerezhetnek szakmai gyakorlatot. A tanulmányaik 7. félévében előírt 12 hetes gyakorlatukat tölthetik a vállalatnál, és a megszerzett elméleti tudásukat bővíthetik gyakorlati ismeretekkel. Emellett részt vesznek az Alföldi Tej Kft. termelési és minőségbiztosítási tevékenységében, és aktívan közreműködhetnek a vállalat termékfejlesztési tevékenységében. A megállapodás részeként a MÉK és az Alföldi Tej közös kutatási projekteket is tervez.