Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A FAO élemiszerár-index - amely a nemzetközileg legfontosabb élelmiszer-alapanyagok havi árváltozását követi - 1,1%-os szeptemberi csökkenése ellenére még mindig 5,5%-kal haladja meg az egy évvel korábbi értékét. A növényi olajokra vonatkozó mutató 6,6%-os csökkenésével nem csupán a teljes indexet fordította át mínuszba, de egyúttal negatív rekordot is döntött szeptemberben az elmúlt másfél évet tekintve. A pálma-, szója-, napraforgó- és repceolajat mind alacsonyabban jegyezték. Az amúgy is bőséges készletek együtt a szezonálisan magas kibocsátással Dél-Kelet Ázsiában mind hozzájárultak a pálmaolaj árcsökkenéséhez. A nagy argentin exportkészletek a szójaolaj esetében, a napraforgó szállítmányok beindulása a Fekete-tenger térségében és az olcsóbb nyersolaj is szerepet játszottak az általános trendben.
Ezzel szemben a FAO gabonaár-indexe 1,5%-kal emelkedett augusztushoz képest. A búza ára a nemzetközi piacon 2,2%-ot erősödött az Argentínában és az Egyesült Államokban tapasztalt szárazság körüli aggodalmak, a nagyütemű európai uniós exportbővülés, az erős nemzetközi kereslet és a fekete-tengeri szállítási útvonalak bizonytalansága miatt. A kukorica ára jórészt stabil maradt, ahogy az erős dollár ellensúlyozta a kínálati piac zsugorodását a várhatóan kisebb amerikai és európai kibocsátás okán. A fontosabb rizsfajtákat összefogó FAO index 2,2%-os árnövekedést mutatott részben az indiai exportszabályozás változása és a súlyos pakisztáni áradás hatásai következtében.
A FAO tejtermék árindexe 0,6%-kal csökkent a múlt hónapban jórészt az euró gyengülésével a dollárral szemben, továbbá a piaci bizonytalanságoknak és a gyengélkedő globális gazdasági kilátásoknak köszönhetően. A húsféléket tömörítő FAO index 0,5%-kal zárt lejjebb. A marhahús ára a bőséges brazil exportkészleteknek esett áldozatul, a baromfihúsnál inkább a nyomott importkereslet vezetett a csökkenéshez. Ezzel szemben a sertéshús ára emelkedett az Európai Unióban lévő vágásérett állatok alacsony száma okán. A cukorárindex 0,7%-kal csökkent szeptember óta főként a kecsegtető brazil termelési kilátások, illetve az alacsony bioetanol árak és bizonyos devizamozgások együttes hatása révén.