Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A FAO élelmiszerár-indexe kereskedelemmel súlyozott mutató, amely az öt legfontosabb élelmiszer-alapanyag - növényi olajok, gabonatermények, húsfélék, tejtermékek és a cukor - nemzetközi piaci árát veszi figyelembe. A szervezet közleménye szerint a növényi olajárindex nőtt a legnagyobb mértékben szeptemberrel összevetve, 7,3%-kal, (10,4 ponttal) 152,7 pontra erősödött, ami kétéves csúcsot jelent. A drágulást a pálma-, szója-, napraforgó- és repceolaj magasabb jegyzései okozták.
A gabonaárindex 114,4 pont volt októberben, 0,9 ponttal (0,8 százalékkal) magasabb a szeptemberinél, de még mindig 10,3 ponttal (8,3%-kal) alacsonyabb a tavaly októberi értéknél. A búza világpiaci ára immár második egymást követő hónapban emelkedett októberben és drágult a kukorica is, de csökkent a rizs ára.
A tejárak indexe 139,1 ponton állt októberben, 2,5 ponttal (1,9%-kal) magasabban, mint szeptemberben, és 24,5 ponttal (21,4%-kal) magasabban mint egy évvel ezelőtt. A nemzetközi sajtárak emelkedtek a legnagyobb mértékben, de 13. hónapja nőtt a vaj ára, miközben csökkent a tejporoké, különösen a sovány tejporoké.
A FAO húsárindex 120,4 pont volt októberben, 0,3%-kal alacsonyabb a szeptemberinél, és 8,4 ponttal (7,5%-kal) magasabb az egy évvel korábbinál. Idén havi szinten a sertéshús nemzetközi árai csökkentek a legnagyobb mértékben, a baromfihús világpiaci ára enyhén mérséklődött, a juhhúsé stagnált, a szarvasmarhahús ára mérsékelten emelkedett.
A FAO cukorárindex 129,6 ponton állt októberben, ami 3,3 ponttal (2,6 százalékkal) magasabb, mint szeptemberben. Ez volt a második egymást követő havi emelkedés, de még így is 29,6 ponttal (18,6 százalékkal) alacsonyabb az egy évvel ezelőtti értéknél. A drágulást a 2024/25-ös brazíliai terméskilátásokkal kapcsolatos aggodalmak váltották ki a hosszan tartó száraz időjárást követően. Áremelő hatása volt a magasabb nemzetközi nyersolajáraknak is, ami Brazíliában a cukornád nagyobb mértékű felhasználásához járult hozzá etanolgyártásra.