Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Védelemgazdasági tervezés címmel jelent meg a kormány honlapján egy dokumentum, melyben az illetékesek egy cselekvési útmutatót vázoltak, aminek célja, hogy a békdeidőben megállapított adatok alapján meg tudják határozni a konkrét fejadagokat bizonyos javakból egy bekövetkező természeti vagy katonai katasztrófa esetére – szúrta ki az Economx.
Ahogy a dokumentum elején írják, útmutató az érintett követelménytámasztó és tervező szervek támogatásának eszköze védelemgazdasági tervezéssel kapcsolatos feladatok hatékony ellátása érdekében, a nemzetgazdaság gazdaságmozgósítási helyzetekre való felkészítésének céljából. Az útmutató rendeltetése szerint egyben elősegíti a Védelemgazdasági követelménytámasztó- és tervezőtáblázat egységes kitöltését, bemutatja az egyes feladatköröket és felelősöket, valamint a tervezési feladatok ütemtervét.
Ahogy az Economx írja, a követelménytámasztásban és a tervezésben érintett szerveknek ki kell tölteniük helyesen a védelemgazdasági követelménytámasztó- és tervezőtáblázatot (VKT), hogy az összesítéssel lehetővé tegyék a Védelemgazdasági Alapterv elkészítésének megalapozását.
Az ehhez kapcsolódó „Igények a nemzetgazdaságtól békeidőszakban és gazdaságmozgósítási helyzetenként” című blokkban olvasható a tényleges követelménytámasztás havi leosztásban békeidőszakra értve. Mivel fennállt az áttekinthetetlenség veszélye, ezért előre meghatározták a békeidőszak alapigényeit, a lakosság alapellátásához szükséges termékek havi fejadag normáit.
Ezek alapján
- csontos nyershúsból és vágott baromfiból 3 kg;
- zsiradékból 1,5 kg;
- lisztből 2 kg;
- cukorból 0,5 kg;
- kenyérből 9 kg;
- tejből 11 liter;
- mosó- és mosogatószerből 1 kg;
- ivóvízből 120 liter;
- húskészítményekből 1 kg;
- étkezési tyúktojásból 15 db;
- főzelékkonzervből 2,5 kg;
- gyümölcsbefőttből 2 kg;
- savanyúságból 1 kg,
- élesztőből 0,25 kg,
- étkezési sóból 0,15 kg,
- szappanból 0,15 kg,
- gyertyából 1 kg,
- gyufából 4 doboz,
- fogkeféből 0,3 db,
- fogkrémből 40 ml,
- toalett- (WC-) papírból 6 tekercs,
- alkoholos kézfertőtlenítőszerből 0,25 liter,
- egészségügyi vattából pedig 0,3 kg
járna minden magyar embernek egy hónapban.