Imádják külföldön ezeket a magyar húsokat: elképesztően népszerűek

Imádják külföldön ezeket a magyar húsokat: elképesztően népszerűek

agrarszektor.hu
A 88. berlini Zöld Hét és az annak keretében megszervezett, több mint 70 ország részvételével lezajlott Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Világfórum keretében a Magyarországot képviselő Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára számos diplomáciai találkozó keretében erősítette hazánk nemzetközi agrárkapcsolatait.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

Az 1926 óta megszervezett nemzetközi élelmiszerkereskedelmi vásár keretében idén 61 ország 1400 kiállítója mutatta be élelmiszereit és az agrárgazdaság többi ágazatához tartozó termékeit, mintegy 300.000 látogató számára. A rendezvényen részt vevő magyar cégek visszatérő kiállítói az eseménynek. Termékeik - kürtőskalács, lángos, savanyúságok, húskészítmények, vadhús-termékek, csokoládék, szürkemarha-termékek - nagy népszerűségnek örvendenek a vásár látogatói között - írja közleményében az Agrárminisztérium.

Feldman Zsolt a vásár margóján tárgyalásokat folytatott német részről a baden-württembergi tartományi agrárminiszterrel, továbbá az üzbég tárcavezetővel. A tárgyalások a szakmai együttműködések elmélyítését célozták agrárszakmai kérdésekben, a szőlészet-borászat, valamint a vetőmag szektor területein.

A bajor agrárminiszterrel és a georgiai tárcavezető helyettessel tovább erősödtek a kétoldalú agrárkapcsolatok. A Német Mezőgazdasági Társaság vezetőivel pedig a német és magyar agrártechnológiai együttműködési lehetőségek kerültek áttekintésre, a Német Raiffeisen Szövetség elnökével a nagy hozzáadott értékű zöldség-és vetőmagtermesztésben használható automatizált gépi technológiákról és felhasználásuk gyakorlati eredményeiről zajlott tapasztalatcsere. 

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?