Egymilliárdos fejlesztéssel dob piacra új terméket a Cerbona

Egymilliárdos fejlesztéssel dob piacra új terméket a Cerbona

agrarszektor.hu
A Cerbona Élelmiszergyár Zrt. átadta a Cerbona Maxot is előállító új gyártósorát, ami lehetővé teszi a réteges müzliszeletek gyártását, melyeket négyféle változatban vezettek be a piacra - derült ki a gyártó sajtótájékoztatóján. Az egymilliárd forintos beruházás tíz hazai és küldöldi cég kivitelezésében jött létre. A vállalat évente 400 tonna élelmiszert gyárt, és nagy hangsúlyt fektet a fenntarthatóságra és a technológiai fejlődésre.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

Átadásra került a Cerbona Élelmiszergyár Zrt. új gyártósora, amely újfajta müzliszelet gyártását teszi lehetővé. Az új gyártósorban készül a réteges müzliszelet, amelyet új termék formájában dob piacra a cég. Ez a termék ötvözi a desszertet és a hagyományos, megszokott müzliszeletet. Az új gyártósor beállításához a bekerülési érték egymilliárd forint volt és a kivitelezésében 10 cég vett részt, hazánkból és külföldről egyaránt.

Ennek a fejlesztésnek köszönhetően a külföldre irányuló szállítások bővülhetnek, a Közép-Kelet európai piac mellett nyugat-európai régiókat elérve. A beruházás által a vállalat a müzliszelet gyártási kapacitása megduplázódhat

- emelte ki Mészáros Tamás vezérigazgató a székesfehérvári átadón, melyen az Agrárszektor is részt vett.

A Cerbona Élelmiszergyártó Zrt. évente nagyságrendileg 400 tonna élelmiszert gyárt, a termékkínálatuk folyamatosan bővül, napjainkban a müzliszeletek mellett rengeteg más élelmiszeripari termék gyártásával foglalkoznak. A sajtótájékoztatón a cégvezető hangsúlyozta, hogy a cég igyekszik a fenntarthatósági kérdésekben is helyt állni, emellett pedig a technológiai fejlődés is nagy szerepet játszik a mindennapjaikban.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?