Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az Európai Unióban az olívaolaj ára januárban 50%-kal emelkedett az előző évhez képest, míg az Egyesült Királyságban 150%-os áremelkedést tapasztaltak 2021 végéhez viszonyítva. Spanyolországban, amely a globális olívaolaj-termelés közel felét adja, két egymást követő évben is aszály sújtotta a termést, ami világszerte az árak emelkedéséhez vezetett.
A Deoleo, olyan ismert márkák gyártója, mint a Bertolli és a Carbonell, optimista a 2024-2025-ös szezonra vonatkozóan. Miguel Ángel Guzmán, a vállalat értékesítési vezetője a CNBC-nek nyilatkozva elmondta, hogy a kilátások pozitívak a következő hónapokra, mivel a piac várhatóan elkezd stabilizálódni, és az új szüret előrehaladtával és a kínálat növekedésével fokozatosan helyre fog állnni a normalitás.
A cég arra számít, hogy az árak az év eleji rekordszintek felére esnek vissza. Miguel Ángel Guzmán hozzátette,
a származási árak enyhülése várhatóan november, december és január között kezdődik, feltéve, hogy az időjárási és betakarítási feltételek stabilak maradnak az elkövetkező hetekben.
Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a válság még nem ért véget teljesen. Bizonyos kiváló minőségű olívaolajok, például az extra szűz olívaolaj árai továbbra is feszültek maradhatnak.
A mediterrán térség más országaiban vegyes a helyzet. Görögországban a hosszan tartó szárazság miatt nem várható jelentős termésnövekedés. Ezzel szemben Törökország, amely tavaly a világ második legnagyobb olívaolaj-termelőjévé lépett elő, rekordtermésre számít, amely várhatóan 475 ezer tonna olívaolajat eredményez.