Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A petíció hátterében az évek óta tartó alacsony mézfelvásárlási árak állnak, amelyeket Pintér "tarthatatlannak és megalázónak" nevez.
Senki nem fogja megoldani helyettünk ezt a helyzetet
- hangsúlyozza a méhész, aki összefogásra buzdítja kollégáit. A kezdeményezés fő célkitűzése az európai mézszabályozás szigorítása. Pintér szerint ez nemcsak a fogyasztók érdekeit szolgálná, de hozzájárulna az európai környezet biológiai sokszínűségének megőrzéséhez is. A petíció támogatói azt szeretnék elérni, hogy az európai mézek a borokhoz hasonló védelmet élvezzenek az idegen területekről származó keverékekkel szemben.
A kezdeményezés egyik kulcsfontosságú eleme a méz származási helyének pontos feltüntetése. Jelenleg ugyanis gyakran előfordul, hogy a vásárlók nincsenek tisztában azzal, hogy az általuk fogyasztott méz valójában honnan származik. A petíció támogatói teljes tilalmat szeretnének bevezetni a mézkeverékekre, és kötelezővé tennék az ország és régió megnevezését a címkéken.
Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület is felsorakozott a kezdeményezés mögé, ami jelzi a téma fontosságát a szakma számára. Ez a kezdeményezés nemcsak a méhészek érdekeit szolgálja, hanem a fogyasztók számára is előnyös lehet, hiszen lehetővé tenné, hogy tudatosabban választhassanak a különböző európai mézfajták közül. A petíció sikere esetén az európai mézpiac szabályozása jelentősen átalakulhat, ami hosszú távon hozzájárulhat a helyi méhészetek fennmaradásához és a biodiverzitás megőrzéséhez.