Gyakran veszel gyümölcslevelet? Akkor ezzel nem árt tisztában lenned

Gyakran veszel gyümölcslevelet? Akkor ezzel nem árt tisztában lenned

agrarszektor.hu
Az Európai Unió az elmúlt években egyre nagyobb hangsúlyt fektet az élelmiszerek eredetének átláthatóbb feltüntetésére. A cél, hogy a fogyasztók pontosabban megismerhessék, honnan származnak az általuk vásárolt termékek alapanyagai. Ezt a törekvést erősíti az új „A mezőgazdaságra és az élelmiszerekre vonatkozó stratégiai jövőkép (Vision for Agriculture and Food)” is, amely a származásjelölés további kiterjesztését irányozza elő. 

A 2024/1438/EU irányelv értelmében a Bizottság vizsgálja, hogy mennyiben lenne megvalósítható a gyümölcsalapú termékek - gyümölcslevek, -dzsemek, -pürék, zselék, citruslekvárok és édesített gesztenyepüré - esetében a felhasznált gyümölcsök származási országának feltüntetése - írja a NAK. Ehhez azonban elengedhetetlen a gyártók, termelők, feldolgozók és forgalmazók tapasztalatainak, véleményének ismerete. 

EZ IS ÉRDEKELHET

A szakmai vélemény ezért kulcsfontosságú. A beérkező válaszok segítenek abban, hogy a jövőbeni uniós szabályozás a gyakorlat igényeihez és lehetőségeihez igazodjon. Arra kérik az érintetteket, hogy segítsék a munkát 2025. október 26-ig a kérdőív kitöltésével.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 5. 06:03