Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Solarfun napcellái közel 35 százalékkal kevesebbe kerülnek, mint például a német Schott AG termékei, így idén arra számítanak, hogy megduplázzák tavalyi árbevételüket. A kínai gyártó részvényei ebben a negyedévben mintegy 73 százalékot emelkedtek, és hosszú idő után újra a Bloomberg Global Leaders Solar Indexének - a napenergia szektorban tevékenykedő cégek részvényeinek súlyozott indexe - öt legjobb részvénye közé kerülhetnek.
A Solarfun, melyet a Standard & Poor's 500 Indexében a 499. helyen jegyeznek, kínai beszállítóival együtt, mint például az LDK Solar Co., már év közepén megelőzték német és amerikai riválisaikat. Európában ugyanis az új energia és fiskális politikai szabályok arra kényszerítik a napelem park fejlesztőket, hogy minél olcsóbban szerezzék be a paneleket.
Egy Bloombergnek nyilatkozó megújuló energia piaci szakértő szerint a kínai gyártók termékei legalább 20 százalékkal olcsóbbak az európaiakénál, ami komoly versenyelőnyt jelent számukra, és hosszú távon biztosan verni fogják a piacot. Az idei évben megduplázódó napcella-keresletet is elsősorban a kínaiak lovagolják meg, köszönhetően a még a német gyártókénál is modernebb gyártóberendezéseiknek, és a különösen alacsony tőkeköltségnek.
A Kínai Fejlesztési Bank több mint 20 milliárd dollárnak megfelelő hitelt nyújt több napelem gyártónak, többek között a Yingli Green Energy Holding Co.-nak, a Suntech Power Holdings Co.-nak, míg a Solarfun 1 milliád dollár hitelhez jutott a Bank of Chinatól, további 885 millió dollárt pedig a Bank of Shanghai nyújtott a vállalatnak. Ezzel szemben a nyugati vállalatok profitcsökkenésük folytán egyre nehezebben jutnak forráshoz fejlesztéseik megvalósításához.
A Solarfun elnöke egy interjújában elmondta, idén 60 százalékos piaci részesedéssel számolnak, köszönhetően alacsony árfekvésüknek, és a tavalyi 300 megawatt helyett 700-750 megawatt teljesítményt produkáló napelemet terveznek üzembe helyezni.
A német vállalatok, nehéz piaci helyzetük ellenére továbbra is várhatóan 9 gigawattnyi napelemet helyeznek idén üzembe, több mint tízszeresét az amerikai riválisoknak.
Szintén a kínai exportra gyártók malmára hajtja a vizet a jüan euróval szembeni közel 6 százalékos gyengülése ebben a negyedévben.