Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Időről időre lehet arról hallani, hogy a hústermelés drasztikus visszaszorítására volna szükség ahhoz, hogy az állattenyésztéshez kapcsolódó kibocsátást csökkentetni lehessen. A Proceedings of the National Academy of Sciences folyóiratban most megjelent elemzés szerint azonban sokat számítana az is, ha a magasabb jövedelmű országokban mindössze 13 százalékkal csökkenne a marhahústermelés – írta meg a ScienceDaily.
Ezzel ugyanis 125 milliárd tonna szén-dioxid tűnhetne el a légkörből, ami meghaladja az elmúlt három év globális fosszilis tüzelőanyag-kibocsátásának teljes mennyiségét.
A tanulmány szerint mindezt úgy lehetne elérni, hogy a magasabb jövedelmű országokban lévő, alacsonyabb termőképességű legelőkön fel kellene hagyni a termeléssel. Ha ugyanis az állatállományt eltávolítanák ezekről a területekről, az ökoszisztémák visszaállhatnának természetes erdős állapotukba, a buja erdők pedig jelentős mennyiségű szenet köthetnének meg. Ezzel egyidőben az alacsonyabb jövedelmű régiókban növelni lehetne a szarvasmarhatartás hatékonyságát, ami ellensúlyozhatná a gazdagabb országok termeléscsökkenését.
A kutatók ötletüket kiterjesztve azt is kiszámolták, hogy az összes potenciálisan erdősíthető legelőterület felszabadításával 445 gigatonna szén-dioxidot lehetne megkötni a század végére, ami több mint egy évtizednyi jelenlegi globális fosszilis tüzelőanyag-kibocsátásnak felel meg. Mindez a szakértők szerint nem helyettesíti a fosszilis tüzelőanyagok kibocsátásának csökkentésére irányuló erőfeszítéseket, ugyanakkor hatékony kiegészítője lehet az éghajlatváltozás elleni küzdelemnek.