Óriási a veszély: több magyar várost is érint az, ami most történik

Óriási a veszély: több magyar várost is érint az, ami most történik

agrarszektor.hu
Tucatnyi városunkban ért el veszélyes szintet a levegő minősége. Ugyanakkor további 14 településen volt egészségtelen a levegő a csütörtöki mérések szerint.

Hogyan juthatunk agrártámogatásokhoz 2026-ban?

A Portfolio Csoport Agrárium 2026 Konferenciája a tavasz egyik legjelentősebb agrárszakmai eseménye. Olyan évindító jellegű rendezvény, amely arra törekszik, hogy bemutassa mindazokat a lényeges szabályozási, piaci, támogatási, finanszírozási és jövedelmezőségi változásokat, amelyek meghatározzák az agrárgazdasági szereplők tevékenységeit 2026-ban. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők, ökogazdák, fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

Az elmúlt napok nyugodtabb téli időjárása kedvező feltételeket biztosított a légszennyező anyagok feldúsulásához. A többfelé tartósabban borongós, párás, ködös idő, valamint a jelentős légmozgás hiánya miatt egyre több városunkban, településünkön romlott a levegő minősége. Több helyen jelentősen feldúsult a légszennyező anyagok koncentrációja a levegőben, elsősorban a szálló poré. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ tájékoztatása szerint elsősorban a PM2,5 mennyisége növekedett meg. A január 15-ei mérések szerint 12 városunkban is veszélyes szintet ért el a levegőhigiénés index - írja az Időkép.

A következő napokban a legtöbb helyen nem várható jelentős javulás a levegő minőségét illetően, a fagyos idő hatására akár tovább dúsulhatnak a légszennyező anyagok a levegőben. Ahol viszont megélénkül majd a szél, ott némi javulás várható a légszennyezettséget illetően.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?