Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A kormányzati, civil szervezetek és nemzetközi fejlesztési partnerek képviselői a migráció mozgatórugóit veszik górcső alá, ezen belül is a migráció, mezőgazdaság és vidékfejlesztés közötti komplex összefüggéseket. Továbbá a műhelymunka igyekszik elősegíteni a vidéki elvándorlás kezelését célzó nemzeti és nemzetközi kezdeményezéseket - írja közleményében a FAO.
Az elvándorlás és vidékfejlesztés nem elválaszthatók egymástól; ezért a FAO támogatja a fenntartható mezőgazdaság ügyét, hangsúlyozta köszöntőjében a FAO főigazgató helyettese és regionális képviselője, Vladimir Rakhmanin, aki szerint ehhez szükség van a vidéki térségekben lakókra, hogy képesek legyenek egy fenntartható környezetben élni és dolgozni, továbbá befektetésekre, amik akár az elvándoroltak jövedelméből is származhatnak. Rakhmanin hozzátette, a FAO nyitott a tapasztalatcserére és a jó megoldások terjesztésére Európa és Közép-Ázsia változatos térségében. Nem csupán a történelmi örökség miatt növekszik a vidéki elvándorlás mértéke Európában és Közép-Ázsiában, de más minták is megfigyelhetők, mint a munkahelyek miatti elvándorlás Közép-Ázsia országaiból és a változó vidék-város dinamika, mutatott rá a FAO regionális program vezetője, Raimund Jehle. Ezek a változások ráadásul tükrözik a következő évtizedek alapvető és rendszerszintű társadalmi, gazdasági és környezeti kihívásait.
Egyes országok az öregedő (és csökkenő) népességszámmal lesznek kénytelenek szembenézni, mások a fiatalok munkanélküliségével, főleg a vidéki térségekben. Míg a felgyorsult strukturális változások és a technológiai innováció átalakítja a társadalom szerkezetét és intézményeit, köztük a mezőgazdasághoz és élelmezéshez kapcsolódókat is, az összekapcsoltság és az eurázsiai és globális piacoknak való kitettség mértékének növekedése várható. A klímaváltozás egy további faktor, ami a közvetlenül befolyással van a mezőgazdaságra, és ezáltal, a vidék fejlődésére is, jelentősen hozzájárulva a szikesedéshez, a talajok romlásához, vízhiányhoz, gyakoribb aszályokhoz és időjárási szélsőségekhez.