Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A 2020-as globális erdei erőforrások felmérés legfontosabb megállapításainak megjelenésével egy interaktív kiadvány is elérhetővé vált, míg a részletes adatokkal szolgáló teljes felmérés egy későbbi időpontban kerül nyilvánosságra, tudhattuk meg a FAO közleményéből. A jelentés alapján Földünkön 4,06 milliárd hektár erdő található, ami 0,52 hektár erdőt jelentene fejenként. Mindent egybevetve, az erdőírtást és -telepítést is ide számolva, világszerte 4,7 millió hektár erdő tűnt el 2010 óta. A szárazföldi területek közel harmadát borítja erdő, ami alapanyagot, munkát, pihenést és megnyugvást, továbbá létbiztonságot jelent emberek millióinak.
- mondta Maria Helena Semedo, a FAO éghajlatért és természeti erőforrásokért felelős főigazgató-helyettese.
A 15-ös számú Fenntartható Fejlődési Cél a szárazföldi ökoszisztémák megóvására, helyreállítására és fenntartható kezelésére szólít fel a "földi élet" támogatásért. Az erdei erőforrások jelentés révén a FAO fontos mérőszámokkal és információval szolgál ezen globális célkitűzés felügyelete alá eső területeiről és a fenntartható erdőgazdálkodás terjedéséről. Napjainkban 2,05 milliárd hektár erdőre (a teljes terület több mint fele) vonatkozik gazdálkodási terv.
Mette Wilkie, a FAO erdészeti egységének igazgatója, méltatta a FAO és a több mint 700 szakértőt tömörítő nemzetközi hálózat együttműködését a felmérés kapcsán, mely során harmonizálták a módszereket és 60 szempontot vizsgáltak 236 országban és területen a jelentés elkészítéséhez.
Jelentős felívelést mértek szakértők a védett területen található erdők kiterjedésében, miután az elmúlt 30 évben 191 millió hektárral nőtt ezen erdők nagysága, ezzel a Föld teljes erdőterületének 18%-a tartozik ide. A legnagyobb ilyen területek Dél-Amerikában találhatók. Ezzel teljesült is az "Aicsi biológiai sokféleség célkitűzés", amely 2020-ra 17%-os mérőszámot irányozott elő.
Ezzel kapcsolatban a következő fontos megállapítások tehetők:
- A globális erdőterületek 1990 óta 178 millió hektárral - egy Líbia nagyságú területtel - csökkentek.
- Az elmúlt évtizedben nőtt az erdőterületek mérete Ázsiában, Óceániában és Európában, míg az erdőcsökkenés mértéke Afrikában és Dél-Amerikában volt a legsúlyosabb.
- Az erdőségek több mint felén (54%) öt ország osztozik: Brazília, Kanada, Oroszország és az Amerikai Egyesült Államok.
- Az elsődleges erdőterületek kiterjedése 1,11 milliárd hektár.
- Az erdőségek közel harmadából elsődlegesen faanyagot és erdei melléktermékeket nyerünk ki.
- A talajjavításra és vízmegkötésre kijelölt erdők aránya emelkedőben van.
- Az erdők nagy többsége (93%) természetes - a maradék telepített.
- Az erdőterületek 73%-a állami tulajdon, de ennek aránya globálisan csökkenőben van 1990 óta a magántulajdonban lévő erdők javára.
- Az erdők által megkötött szénkészletek csökkennek az erdőírtással párhuzamosan, ám a sűrűsége valamelyest nőtt az elmúlt 30 évben.