Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Magyar Lízingszövetség adatai szerint 2023 első felében 68,7 milliárd forint értékben kötöttek új, mezőgazdasági gépekhez köthető szerződéseket a szolgáltatók, ami 23 százalékos ugrás az egy évvel korábbi 55,9 milliárdhoz képest - írja a vg.hu. Ezzel a mezőgépek magasan lekörözték a teljes lízingpiacot, ahol mindössze bő 2 százalékos bővülést mért az ágazati szövetség. Az új szerződések számánál viszont már nem ennyire rózsás a helyzet: a lízingszövetség adatai szerint ezek száma 19 százalékkal esett vissza 2022 első feléhez képest, vagyis a mezőgazdasági gépeknél is az egy szerződésre jutó összeg jelentős emelkedése (illetve az eszközök drágulása) miatt történt elsősorban a növekedés.
Az azonban biztos, hogy az agrárgépek finanszírozása egyre nagyobb szeletet hasít ki a teljes lízingpiaci tortából: miközben 2022 első felében még 13,3 százalékát adták a teljes piacnak, idén június végéig már 16 százalékkal részesedtek a teljes finanszírozott összegből. Ami szintén szembetűnő, hogy a finanszírozott mezőgépeken belül érezhetően növekszik az új eszközök aránya: miközben a korábban megszokott, 80 százalék körüli szintről a koronavírus-járvány éveiben 73,7, illetve 65,8 százalékra esett vissza, addig 2023 első felében már bőven meghaladta a 82 százalékot.
2019 és 2023 között a mezőgazdasági gépek bruttó eszközértéke 109 százalékkal - tehát több mint a duplájára - nőtt, így az átlag bruttó ár idén már megközelítette az 53,2 millió forintot.
Az idei első fél évben Janus-arcú volt a hazai lízingpiac. Miközben a kihelyezések összege jelentősen megugrott, addig a vállalkozások által kötött lízingszerződések darabszáma tovább csökkent. A teljes hazai lízingpiac mintegy 75 százalékát a jármű-finanszírozás adja, körülbelül 50 százalékot a személygépkocsik, kishaszongépjárművek és motorok lízingelése. Hozzávetőleg 24 százalékot a nagyhaszonjárművek finanszírozása képvisel, míg a mezőgazdaság mintegy 20 százalékot ad az összteljesítményből
- mondta a lapnak Zs. Nagy István, a Magyar Lízingszövetség elnöke.