Durva károkat okoznak ezek az állatok a itthon: ez lehet a megoldás ellenük?

Durva károkat okoznak ezek az állatok a itthon: ez lehet a megoldás ellenük?

agrarszektor.hu
Megalakult az Országos Magyar Vadászati Védegylet drónos szakbizottsága. A szakemberek a szervezet budapesti székhelyén november 28-án ültek össze, hogy egyeztessenek a dróntechnológia bevezetésének lehetőségéről a magyar vadgazdálkodásban - derült ki a Védegylet közleményéből.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

Létrejött a Védegylet drónos szakbizottsága, amelynek tagjait az ötletgazda, Szabó László, a Nógrád Megyei Vadász Szövetség elnöke kérte fel. A testület megfelelő tapasztalatokkal, illetve háttérismeretekkel rendelkező tagjai a következők:

  • dr. Bleier Norbert tájegységi fővadász, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Erdő- és vadgazdálkodási országos osztály elnöke (Tolna vármegye)
  • dr. Bögöti Gábor vadászati szakoktató, vadgazdálkodási szakember (Vas vármegye)
  • Góré Tibor informatikus, vadásztársasági tag (Szabolcs-Szatmár vármegye)
  • Pukánszki Zoltán vadgazdálkodási, agrár- és természetvédelmi szakember (Vas vármegye)
  • Szilágyi Dávid drónpilóta, agrárgazdálkodó és vadász (Békés vármegye)
  • Török Henrik, vadgazdálkodási szakember, a Védegylet nyugalmazott főmunkatársa

Pechtol János, a Védegylet ügyvezető elnöke kiemelte a dróntechnológia fontosságát és perspektíváit, illetve a Védegylet, mint a vadászatra jogosult szervezetek érdekképviseletének szerepét az új megoldások propagálásában. Szabó László a drónok kapcsán rámutatott, hogy a szakemberek az utóbbi években már Magyarországon is tapasztalhatták, hogy remekül használhatók a kaszálások előtti gidamentésben. Azonban fontosak lehetnek ezek az eszközök a vadkárfelmérésnél, használhatók a vadlétszámbecslésben (akár a nagyragadozók esetében is), az elhullott vadak keresésénél vagy éppen az illegális agancsozás elleni küzdelemben is. A szakember szerint további felhasználási területe lehet az eszközöknek például a vad kiterelése a mezőgazdasági táblákból, vagy a sebzett nagyvad utánkeresése is. Mindezen információk minél szélesebb körben való tudatosítása a szakbizottság első komoly feladata.

Szabó László ezért már egyeztetett az Országos Magyar Vadászkamara hivatásos vadász alelnökével, Agyaki Gáborral, és a kamara kötelező vármegyei hivatásos vadász továbbképzéseinek központi témája 2025-ben a drón lesz. A Védegylet szakbizottságának tagjai pedig a továbbképzéseken és előadásokban mutathatják majd be a technológia széleskörű felhasználási lehetőségeit a vadgazdálkodásban.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?