Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Széchenyi István Egyetem stratégiai megállapodást kötött a hazai baromfitenyésztésben meghatározó Bábolna Tetra Kft.-vel és Bábolna Brojler Kft.-vel. A 37. Bábolnai Gazdanapokon aláírt együttműködés a már meglévő partnerségekre és a cégek Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karral fenntartott jó kapcsolatára épít. A Bábolna Tetra Kft. a világ harmadik legnagyobb tojóhibrid-tenyésztő vállalkozása, amelynek aktivitása mintegy 60 országra terjed ki. A Bábolna Brojler Kft. a hazai húshibridtenyésztés meghatározó szereplője, a cég ugyancsak széles körű nemzetközi tevékenységgel működik - írja közleményében az egyetem.
A szakmai együttműködésben az egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara mellett a műszaki, az informatikai és a gazdaságtudományi területek képviselői is részt vesznek. A partnerség kiterjesztését az egyre növekvő hallgatói létszám és az intézményben folyó, több tudományágat együttesen érintő, interdiszciplináris kutatások is indokolják.
A megállapodásban a Bábolna Tetra Kft. és a Bábolna Brojler Kft. vállalta, hogy gyakorlati helyszínként járul hozzá az alap- és mesterszakos hallgatók, továbbá a szakirányú továbbképzésben részt vevő mérnökök magas színvonalú képzéséhez. A két cég támogatja továbbá munkavállalóit abban, hogy részt vegyenek a Széchenyi István Egyetem szakirányú továbbképzésein, valamint posztgraduális és doktori képzésein.
Az együttműködő felek a már meglévő közös tevékenységük mellett a jövőben újabb kutatás-fejlesztési és innovációs projektek indítását, új termékek létrehozását tervezik. A partnerség kiemelt célja a precíziós technológiákban és a digitális megoldásokban jártas szakember-utánpótlás biztosítása, amely a vállalatok életében elengedhetetlen a tartósan eredményes gazdálkodás és a nemzetközi versenyképesség fenntartásához, illetve a folyamatos fejlődés biztosításához.