Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A 2021-2024 években az 101000471 számú projekt 8 ország valamint tíz egyetem és kutatóintézet együttműködésével 45 hónap futamidővel valósult meg. Debreceni Egyetem számára rendelkezésére álló forráskeret összesen 84 222 euró volt. A konzorcium résztvevői az európai juh- és kecsketartók technológiai igényeire szabva kerestek megoldásokat. Az együttműködés kiváló interaktív tudományos és nemzetközi kapcsolatokat hozott létre és fejlesztett a résztvevő intézmények között.
A pályázatban nyolc ország (Egyesült Királyság, Észtország, Franciaország, Izrael, Írország, Norvégia, Olaszország és Magyarország) tíz egyeteme és kutatóintézete vett részt. A Sm@RT egy európai tematikus hálózat amely, a juh- és kecsketenyésztés új technológiákkal kapcsolatos tapasztalatainak megosztására szolgál a juhágazati szereplők és az érdekelt felek között. A projekt céljai a következők voltak:
- Az új technológiák adaptálása a kiskérődző ágazatban.
- Az alkalmazott technológiák felmérése.
- Az innovatív megoldások terjedésének akadályai.
- Új technológiák bemutatása a "Digifarm" és "Innovatív farm” bemutatókon, ezek gazdasági, társadalmi és környezeti hatásai az ágazatra.
- Az összegyűjtött tudás megosztása a gazdálkodókkal, tanácsadókkal és kutatókkal.
Egy európai juh- és kecsketartók körében végzett felmérésre alapozva a gazdálkodók technológiai kihívásaira a projekt során Európa szerte többek közt 60 megoldást, 30 irányelvet és 30 költség- haszonelemzést készítettek el a kutatók. A projekt révén 5 hazai workshop és 1 bemutatónap került megrendezésre, ahol a gazdálkodók értékes információkkal gazdagodhattak az innovatív gazdálkodók tapasztalataiból. A projekt keretében rendezett transznacionális workshopokon az egyetem kutatói és az érdekelt felek jártak Norvégiában, Új-Zélandon és az Egyesült Királyságban is, ahol megismerték az adott ország juhtenyésztésnek jellemzőit.
A projektet az Európai Unió Horizont 2020 kutatási és innovációs program finanszírozza a 101000471 számú támogatási megállapodás alapján. A projektről bővebb információk az alábbi oldalon találhatóak.