Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!
A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A rendezvényre idén először konferencia előesttel is készülünk!
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A legtöbben, főleg a nagyobb gazdaságokban általában vegyszerrel végzik a gyomirtást, kémiai úton ugyanis sokkal egyszerűbb a gazok kipusztítása, és rengeteg vegyszer áll a gazdák rendelkezésére. Ezek a módszerek azonban nem feltétlenül környezetbarátak és egészségesek. Több természetes gyomirtó is a rendelkezésre áll, egyik ilyen például az ecet használata. Első lépésként fűkaszával menjünk végig a gyomos területen, majd a ahol szükséges, oda öntözzünk ki ecetet. Ezt lehet 100 százalékban is csak ecettel, de sokan inkább felhígitják, sőt van aki természetes mosogatószert is rak az ecethez, mert így még jobban üt az oldat. Ez a módszer akkor lehet a legjobb, ha nincs elég időnk a gazolásra, és valami gyors megoldást keresünk.
Sokan választják a hagyományos kézzel való gazolást, aminek az az előnye, hogy ha jól végezzük, hogy a gyökérrel együtt eltávolíthatjuk a gazt. A hátránya azonban, hogy ha a talajunkat sokszor és gyakran háborgatjuk, akkor bizony könnyen a felszínre törhetnek azok a magok, amelyek eddig mélyebben voltak. A gyomok magja ugyanis akkor jön elő, amikor érzi, hogy erre van lehetősége, van olyan ugyanis, hogy akár 5-6 évig eltartja magát a földben, és csak akkor kerül feljebb, ha háborgatjuk a talajt. Ezért is érdemes mérlegelni, hogy megéri-e kézzel gazolni, vagy inkább az ecetes módszert válasszuk.
Az égetés is jó módszer lehet a gyomirtásra, elegendő hozzá csak egy kis lángszóró, és könnyedén eltávolíthatjuk a gazokat. Arra kell csak figyelnünk, hogy fóliához közel ne használjuk, mert könnyen megégethetjük, és nyári melegben inkább ne használjuk, mert könnyen okozhatunk vele tüzet. Ha kicsi a sorok között a távolság, akkor se használjuk, mert könnyen megégethetjük a növényeinket, ugyanakkor az udvaron, és ahol nehéz lenne kihúzni a gazt, ott nagyon hasznos lehet. Utolsó módszerként a rotációs kapát is érdemes kiemelni, amely nagyobb területeken kiváló segítség lehet.