Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A sárga ragadós lap nagyon népszerű a kertészek körében, és nem csak a biokertészek használják. Funkciója a kártevők előrejelzése, illetve gyérítése, akad azonban néhány dolog, amire érdemes odafigyelni a használatával kapcsolatban. A sárga rovarfogó valójában egy műanyag lap, ami valamilyen ragacsos anyaggal van bekenve, a színe miatt pedig vonzza a kártevőket, amelyek beleragadnak a lapba. Az ajánlás alapján tíz négyzetméterenként helyezzünk ki két lapot az adott területre.
Aki nem használt még ilyet, annak első alkalommal érdemes arra figyelnie, hogy a védőfóliával együtt tegye fel a sárga lapot a megfelelő helyre, ha ugyanis hamarabb leszedjük a fóliát, akkor könnyen lehet, hogy mi magunk is beleragadunk, ez pedig sok kellemetlenséget okozhat a kertésznek.
Egy másik alapvető kérdés a sárga ragadós lappal kapcsolatban az az, hogy hova tegyük. Ha a csomagoláson található leírást követjük, akkor az alapján a növényekhez minél közelebb kell elhelyeznünk a lapokat, természetesen úgy, hogy a levelekhez ne érjenek hozzá. Arra azonban minden esetben figyeljünk, hogy habár a cél a kártevők gyérítése, virágzásban lévő zöldségek közelébe soha ne tegyük a lapokat, mert nem csak a kártevők, de a méhek is beleragadhatnak. Így például a paradicsom és az uborka esetében, ne rakjuk közvetlenül a virágzásban lévő növények mellé, hiszen lehet, hogy keveseebb lesz a nem kívánatos rovar, de a méhekre is veszélyes lehet.