Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A növényeknek általában igen egyszerű céljuk van: virágozni, magot hozni és szaporodni. A kertészek azonban tudják úgy befolyásolni a történéseket, hogy a növények azt higyjék, hogy még nem teljesítették a kitűzött céljukat. Ehhez mindössze annyit kell tennünk, hogy megszakítjuk a természetes ciklusukat és leszedegetjük róluk az elhervadt virágokat.
A műtrágyák fontos szerepet játszanak a növények teljesítményének javításában, ezért a kaspóban nevelt növények esetében a hetente adagolt magas káliumtartalmú műtrágya javítja a növények általános állapotát és elősegíti a virágzást. Mi is készíthetünk azonban magas káliumtartalmú növénytápot otthon: töltsünk meg egy vödröt nadálytőlevelekkel, öntsünk rá annyi vizet, hogy ellepje, fedjük le, és hagyjuk így az elegyet néhány hétig. Az így kapott folyadékot hígítsuk fel vízzel a tízszeresére, és kész is a saját készítésű természetes tápoldatunk.
Azzal is virágosabbá tehetjük a nyári kertet, ha az üresen maradt foltokba, vagy résekbe virágzó növényeket ültetünk. A dáliák és a kardvirágok például kitűnőek lehetnek erre a feladatra, feltűnő színükkel ugyanis még ősszel is virágozni fognak. Ha a talaj kiszárad, akkor a növények a vízhiány miatt stresszessé válnak, és a virágzásukra is hatással van. Egy nagyobb eső után ezért mulcsozzuk körbe a növények körül a földet komposzttal vagy istállótrágyával, ezek ugyanis segítenek megtartani a talaj nedvességtartalmát.