Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A tarackbúza egy jelentéktelen fűféle, se nem virágos, se nem szép, nagyon jól viseli a legmostohább körülményeket is, éppen ezért a kerttulajdonosok általában egyik legnagyobb ellenségüknek tekintik. A legtöbbeknek azonban fogalmuk sincs a gyomnövény értékeiről, a növény gyöktörzse ugyanis gyógyhatású. Nyár végén, illetve ősszel kell gyűjteni, amikor a növény kezd visszahúzódni. Gyöktörzse nem tévesztendő össze a csillagpázsit gyöktörzsével. Ugyanakkor ahol egyszer elszaporodik, ott nem a gyűjtés okozza majd a legnagyobb gondot, mert tömegével forgatható ki a földből. Ezt a műveletet leginkább boronával végzik, nedvesebb homoktalajból azonban akár kézzel is könnyedén kitéphető.
A tarackbúzának számtalan gyógyhatása van. Vértisztító és vízhajtó hatásának köszönhetően méregtelenítő hatású, vese- és hólyagbántalmak esetén, illetve vesehomoknál a vizelethajtó hatását használjuk ki. Elősegíti a húgysav kiürülését is, így köszvény esetén is érdemes alkalmazni. Vizelethajtó hatásánál fogva csökkenti a vérnyomást is, ezzel a céllal inkább teakeverékekben lehet helye. Mivel szaponint tartalmaz, így köptető hatású, ezért köhögés és légcsőhurut, hörghurut esetén is jól alkalmazható, főként keverékekben. Gégegyulladásnál gargarizáláshoz használható más növényekkel, például zsályával keverve. Hámosító hatású, így bőrsérülések, sebek esetén, de akár pattanások, kiütések kezelésére is alkalmazhatjuk, ekcémás bőrre pedig keverékben alkalmazhatjuk.