Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A gazdálkodók számára a hatékony védekezés első lépése az ősszel csírázó különböző gyomok azonosítása, mivel az egyszikű gyomok kiirtása, amelyek csírázáskor csak egy sziklevelet hoznak, teljesen más stratégiát igényel, mint a kétszikű gyomoké, amelyek magja csírázáskor két sziklevelet hajt ki és az ellenük való védekezés már kora ősszel megkezdődhet. A gyomfelismerés során segítségükre vannak olyan határozó jegyek, amelyek ismeretében könnyebb a beazonosítás. Ilyen például a levéllemez színe, a hegyesedő vagy tompa levélcsúcs, a levél szőrözöttsége vagy a gyökérzet típusa - írja közleményében a Corteva Agriscience.
A növényvédelmi kezelések időzítése tervezésekor fontos tudni, hogy a gyomirtó szerek hatáskifejtése lassabb a hidegebb, téli időszakban. Ha a gyomnövények intenzívebb növekedési szakaszában, az ősz során kerül sor a kezelésre, gyorsabban tud hasznosulni a gyomirtó szer hatóanyaga. Nagyon fontos az is, hogy mennyire fejlett a gyomnövény, amely segít a kezelések időzítésében. A különböző gyomnövények korai fonológiai stádiumban a legérzékenyebbek a növényvédő szerek hatóanyagaira. Például a nagy széltippan esetében ez az 1-3 leveles állapotot jelenti, amit ez a gyomnövény már ősszel, szinte a kultúrnövény kelésével egyidőben elér.