Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Talán kevesen ismerik az amarántot, ami a disznóparéj nevű gyom közeli, nemesített rokona, aki azonban hallott róla, az inkább csak a boltok polcain láthatta a magját, illetve néhányan az egyes változataival a virágoskertekben is találkozhattak - írja a hobbikert.hu. Az amaránt nemcsak dísznövényként termeszthető, hanem a konyhában is sokrétűen felhasználható, fogyaszthatjuk ugyanis a zsenge levelét, illetve a magját is.
Az amaránt a talajra nem igényes, de elsősorban a jó vízgazdálkodású, tápdús, laza termesztőközeget szereti. Fajtától függően 1-2 méter magasságú, felfelé törekvő, színes növény, mely a napon érzi jól magát. Magról történő termesztés esetén ideális tőtávolságuk 50-70 cm, ha levélzöldségként termesztjük, akkor 10 cm. Nem szükséges palántát nevelni, de mivel magjaik aprók és a zsenge növénykék összetéveszthetők a hazánkban is elterjedt disznóparéjjal, mégis inkább érdemes cserépben előnevelni őket. A rendszeres öntözést meghálálja.
Ha palántát nevelünk belőle, márciusban vessük el a magokat, 1-2 mm mélyre, tápdús, jó vízáteresztő talajba. A palántákat május elejétől ültethetjük a szabadba. Ha mégis a helyben vetést választjuk, akkor azt április közepétől már megtehetjük. A magokat akkor érdemes szüretelni, amikor a virágzat már megszáradt, ekkor a magok könnyed morzsolással kiperegnek. Ilyenkor a teljes ágazatot vágjuk le, majd egy ruhadarabon csépeljük ki belőle a magokat, amit szárítás után használhatunk is.
Zsenge leveleit nyersen, sütve, főve, párolva fogyaszthatjuk úgy, ahogyan a spenótleveleit készítenénk el. Magjait gabonaként lisztnek is felhasználhatjuk, de a rizshez hasonlóan vagy kásának elkészítve köretnek is jó, valamint pattogtatva müzliben.