Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Ugyan az alkalmazott technológiák tekintetében másként dolgoznak a hobbikertészek és a hivatásos termesztők, de a cél mindkét esetben az, hogy megvédjék a növényeket a szélsőséges időjárástól úgy, hogy közben folyamatosan termeljenek és minőségi terményt állítsanak elő - írja a HelloVidék. A hobbikertben történő növénytermesztés célja legtöbbször a kertészkedés örömének megtapasztalása, vagy éppen saját magunk és a szeretteink ellátása. Egy bőséges szüret is igen nagy örömet tud okozni, de ha nincsen több ládányi termésünk, az sem gond, hogyha ami van, az jó minőségű. Egy üvegház pedig számos előnyt tud nyújtani a hagyományos, kerti veteményessel szemben:
Idén év végén decemberben is kiosztja a Portfolio Csoport a Portfolio Agrárdíjakat az Agrárszektor 2021 Konferencián. Ebben az évben nyolc kategóriában díjazzuk a hazai agrárgazdaság legjobbjait és a legkiemelkedőbb agrárgazdasági teljesítményeket.
- Megóvja növényeinket a fagytól, a jégesőtől, a viharoktól vagy az erős széltől, a gyakori hőmérséklet ingadozásról pedig nem is beszélve.
- Elősegíti a folyamatos termelést, hiszen a szabadföldi termelést nagyban korlátozza az időjárás, az egyes évszakok környezeti hatásai. A szezont az üvegház kibővítheti akár a teljes évre, így biztosítva, hogy a rendszeres hozamot.
- Elkerülhetjük a termesztési hibákat, sőt több extrát is adhatunk a növények számára, mintha odakint, a szabad ég alatt növekednének. A különböző fejlesztéseknek, technológiáknak köszönhetően folyamatosan elérhetővé tehetjük a növények számára a szükséges, fény, víz és hőmérsékleti szükségeleteket, illetve biztosíthatjuk a szükséges tápanyagokat is.
EZ IS ÉRDEKELHET
Miket érdemes termeszteni?
- A hideg évszakos növények nagyszerű választások lehetnek, ilyenek például: a saláta, a brokkoli, a borsó és a sárgarépa. Ezek a növények elviselik a hűvös éjszakákat, ezért termesztésükre nincs szükség fűtésre. Sokan részben árnyékban is jól növekednek, így nem igényelnek extra fényt, világítást. Ami viszont fontos, az a rendszeres szellőztetés, főként a melegebb napokon.
- A meleg évszakos zöldségek, beleértve az uborkát, a paradicsomot, a tököt és a paprikát, üvegházakban kifejezetten jól fejlődnek. Állandó hőmérséklet mellett, 12-29 C között érzik magukat a legjobban. Ezek a növények gyakran kiegészítő megvilágítást, kézi beporzást igényelnek, de egész évben meghálálják az odafigyelést és a gondoskodást.
- Fűszernövények az üvegházi termesztés szempontjából is jó választásnak tűnnek, főleg azok, amelyek túl érzékenyek ahhoz, hogy hagyományos, szabadtéri kertbe helyezzék őket. Ezek a fajták tökéletesek lesznek a termesztéshez: bazsalikom, oregánó, petrezselyem, kakukkfű, menta.
- A dísznövények csoportosíthatók napfényt vagy árnyékot kedvelő egynyári és évelő fajták szerint, és tovább csoportosíthatjuk őket páratartalom igényükkel vagy más egyedi tulajdonságuk szerint is. Amelyek szeretik az üvegházi légkört az a muskátli, petúnia, páfrányok, mikulásvirág, krizantémok, árvácskák.
EZ IS ÉRDEKELHET
Szükségünk van engedélyre ahhoz, hogy üvegházat építsünk?
Bizonyos esetekben nincs szükség építési engedélyre, ide tartozik például: a növénytermesztésre szolgáló üvegház építését, bővítését, meglévő felújítását, helyreállítását, átalakítását, korszerűsítését, megváltoztatását, illetve a növénytermesztésre és gombatermesztésre szolgáló fóliasátor építését, bővítését, meglévő felújítását, helyreállítását, átalakítását, korszerűsítését, megváltoztatását. Fontos viszont, hogy csak növénytermesztésre, gombatermsztésre használt üvegház mentesül az építési engedély alól.