Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Amikor a növények hosszú ideig kint vannak a kertünkben, vagy a teraszon előfordulhat, hogy egyes kártevők, mint például levéltetvek fertőzik meg a kedvenc virágainkat, és egyéb növényeinket. Éppen ezért, mielőtt bevinnénk a lakásunkba őket, érdemes alaposan szemügyre venni őket, a rovarokra utaló jeleket, beleértve a tojásokat is.
Ha élő rovarokat találunk a növények között, akkor lehetőség szerint permetezzük be őket rovarölő szappannal. Érdemes jóval egy hónappal nekilátni az előkészületeknek, hogy legyen ideje a fertőzések kezelésére, és szükség esetén ismételjük meg a folyamatot
- mondja Andrew Bunting, a Pennsylvaniai Kertészeti Társaság alelnöke.
Különösen fontos, hogy olyan helyre tegyük a növényeket, ahol van elegendő napfény, a legjobb egy világos ablak közelébe helyezni őket, lehetőleg déli vagy nyugati fekvésű részre, de ez természetesen a háztól elhelyezkedésétől is függ. Kevesen tudják, hogy a beltéri levegő alapvetően sokkal szárazabb lehet, mint a kültéri, különösen télen, amikor a fűtőberendezések is működnek. Sok növénynek, például a trópusiaknak azonban magasabb páratartalomra van szüksége. Éppen ezért, ha van rá mód, tegyük a növényeket természetes nedves helyre, vagy használjunk páratartalmú tálcákat.
Mivel a beltérben kevesebb a napfény, ez egyben azt is jelenti, hogy a növényeknek kevesebb vízre lesz szükségük. Nagyon sokan azonban ennek ellenére mégis gyakran abba a hibába esnek, hogy túlöntözik a növényeket, éppen ezért fontos, hogy mindig ellenőrizzük a növényeink földjének a nedvességszintjét mielőtt locsolásra kerülne sor. A legtöbb növénynek időre van szüksége, hogy alkalmazkodjon az új környezethez - és minden alkalommal, amikor új helyre költöztetjük, akkor ismét meg kell „szoknia” az új helyet. Ez a folyamat rengeteg energiát igényel, ami idővel komolyan befolyásolhatja a növényeink tűrőképességét, így az könnyebben sebezhetőbbé válik a betegségekkel, kártevőkkel.