Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az USDA összegzése szerint az idei lesz a második év, amikor a gabonafélék termelése nem éri el a fogyasztásbővülés mértékét, így a felhalmozódott készletek apadása folytatódik. Az igények növekedése különösen Kínában és Dél-Amerikában nem tart lépést a gabonafélék előállításával. Ugyanakkor a nagy exportőr országok (Argentína, Brazília, Ukrajna és Oroszország) számára ez élénkebb kereskedésre ad lehetőséget.
A búzatermés idén várhatóan 11 millió tonnával kevesebb lesz a tavalyinál (748 millió tonna). Európában 150 millió tonna, Oroszországban 72 millió tonna kenyérgabona teremhet. Bár a Nagy Medve 13 millió tonnával kisebb eredményre számíthat idén, ez még még mindig a valaha mért harmadik legnagyobb termés lehet búzából. Az ország a tavalyi rekord után 2018-ban is a világ legnagyobb búzaexportőre lehet. A világ többi térségében is jellemző a gyengébb terméskilátás. Az USDA azzal számol, hogy hat év után először lépheti át a fogyasztás a termelés szintjét ebből a terményből. A világkészletek ezért 6 millió tonnával apadni fognak a futó szezonban, és 264 millió tonnára csökkennek, ennek a fele Kínában található. A világ legnagyobb búzaimportőre 2018-ban Indonézia és Egyiptom (12,5 millió tonna), illetve Algéria (7,5 millió tonna). A legnagyobb exportőr Oroszország (36,5 millió tonna), az EU (29 millió tonna) és az USA (25 millió tonna).
Kukoricából ez lehet a második év, amikor a fogyasztás lekörözi a termelést, ami a takarmányozási igény számlájára írható. Az árpa árát szintén ez hajtja fel. A világlegnagyobb kukoricaimportőre Kína (5 millió tonna), a legnagyobb exportőre pedig az USA (53 millió tonna). Az Egyesült Államokat az exportőrök sorában Brazília követi (31 millió tonna), majd Argentína (27 millió tonna). Ukrajna a negyedik helyen áll 24 millió tonnás kukorica-kivitelével.