Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
Jelentősen módosítja a főbb haszonnövények hozamkilátásait az utóbbi hetek különösen csapadékos időjárása - írja közleményében a Concordia Közraktár Zrt. A közelgű betakarítású repcénél, árpánál és búzánál a sok csapadék komoly gondot jelenthet. A repcéből kipereghet a szem, a búzában felszaporodnak a gombás kártevők, miközben időjárástól függetlenül igaz, hogy a növényekben a poloskák is sok kárt okozhatnak, mivel egyre több az úgynevezett "szúrt szem". A felázott talaj ugyanakkor eleve minden növény betakarítását lassítja és drágítja, de a gabonaszárítás költségei is nőnek, ha ilyen marad az idő - áll a közleményben.
Ezzel ellentétben a napraforgónak és a kukoricának valóban aranyat ér a májusban és júniusban hullott, szinte mindennapos eső a Concordia szerint. E terményeknél folyamatosan javulnak a kilátások, és nem kizárt, hogy végül akár rekordtermést takarítanak majd be a két növényből a gazdák.