Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az Európai Unió jelenlegi, nyitott növény-egészségügyi rendszere nem írja elő az utazók csomagjainak kötelező ellenőrzését, ebből is adódnak a személyforgalommal járó kockázatok - írja közleményében a Nébih. Az Európán kívüli területekről, főként Kelet- és Délkelet-Ázsiából Magyarországra érkező termékbehozatal magában hordozza a nem honos károsítók behurcolásának veszélyét. Akár egyetlen fertőzött növény is elegendő lehet ahhoz, hogy a fertőzések nálunk is elterjedjenek..
Ennek okán a NAV és a Nébih az idén is kezdeményezte a növény-egészségügyi szempontból kockázatos származási országokból érkező utasok csomagjainak időszaki ellenőrzését. A hatóságok szeptember 11-20. között repülőtéri utascsomag-ellenőrzéseket végeztek..
A Nébih összesen 236 csomagot vizsgált át, amelyekből 34 tartalmazott növényt vagy növényi terméket, főként India, Izrael, Japán, Kína, Dél-Korea, Mongólia, Törökország és Nigéria területéről. A szakemberek 11 csomagban találtak növény-egészségügyi vizsgálatra kötelezett termékeket, például balzsamkörtét, afrikai tojásgyümölcsöt, mangót és citrusféléket. Akadtak közöttük ültetésre alkalmas növények, illetve talajok is, amelyeket a hatóság megsemmisített.
• Közel-Kelet: Törökország, Izrael, Egyiptom
• Kelet-, Dél-, Délkelet-Ázsia: főként India, Banglades, Kína, Vietnam, Thaiföld, Kambodzsa, Malajzia
• Afrika: Ghána, Nigéria, Uganda
• Közép-Amerika
• Új-Zéland.
Idén ugyanakkor - a tavalyi ellenőrzés tapasztalataival összevetve - az utazók csomagjai kevesebb növényt, illetve növényi terméket tartalmaztak, mivel azok nagy része már itthon is beszerezhető. Az ellenőrzésekre a Nébih szerint azért is szükség van, hogy az utasokat felkészítsék az Európai Unió 2019 decemberében életbe lépő, szigorúbb növény-egészségügyi előírásaira.