Betelt a pohár! - 50 centi mélyen átázott a föld

agrarszektor.hu
Se kalászvédelmet, se gyomirtást nem lehet végezni, vagy legalábbis annak erős kockázatával, hogy bent ragadunk a sárban. Hatalmas árkokat húznak, taposnak, csúszkálnak ki maguk alatt a gépek. De ha csak egy napot is száradt a föld, már mindenki kint van, hogy a permetezés esélyeit latolgassa.

EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!

A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint már 50 centi mélyen átázott az ország, szó szerint tocsogunk a vízben. Még a Nyírségben is csak bajosan tudták elültetni a dohánypalantákat, pedig ott aztán gyorsan szárad a homok. Így fest most a helyzet az országban. A felső 20 centi pedig mindenütt járhatatlan a gépek számára.

Az utóbbi időben nemcsak a csapadék sok, hanem meleg is van, kifejezetten gombaveszélyessé vált az időjárás, ami a kalászvédelmet teszi égetően sürgőssé, emellett lendületesen fejlődnek a gyomok is. Mostanra már-már elfeledtük, hogy egy héttel ezelőtt még milyen hideg volt. A kukorica azonban még mindig magán hordozza a fázós szezonkezdet nyomait. Ezt érzékelteti egy térképen az OMSZ, ahol az látható, hogy a sokéves átlagnál mennyivel kevesebb meleg érte idén a növényt. Mondanunk sem kell, hogy a gyom és a kukorica versenyében az előbbi viselte jobban az eddigi időjárást.

EZ IS ÉRDEKELHET
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Egy technológiai csomag - Számtalan előny (x)

‎Soha nem volt ilyen egyszerű kipróbálni a navigációt és elindulni a precíziós gazdálkodás felé. A gép korától és márkájától függetlenül a John Deere megoldásával most beléphet a precíziós világba.

EZT OLVASTAD MÁR?