Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Kína szójaimportja a 2019/20-as gazdasági évben 80 millió tonnára csökkenhet a sertésállomány drasztikus zsugorodása miatt. Csökken a szójadara felhasználása is, ami 2019/20-ban már csak 62 millió tonnára tehető. Az import csökkenéséhez az is hozzájárul, hogy a kínai kormány erőteljesen támogatja a szójatermő terület bővítését, ami így már eléri a 9 millió hektárt. A szója ugyanis a támogatásokkal együtt már több jövedelmet hoz a gazdák számára Kína legnagyobb termelő régióiban, mint ami a kukoricával elérhető.
Az idei év eddig kitűnően alakult a növény szempontjából, az állományok "jó" állapotminősítést kaptak. Ai termést 17,1 millió tonnára várják, ez 1,2 millió tonnával haladja meg a tavalyit. A növekedés 7,5 százalékos, azaz jelentős. Az USDA piaci elemzésében megjegyzi: noha csökken Kína szójaigénye és nő a belső termelés, az import továbbra is fontos szerepet játszik az ország életében. De tény, ami tény: a 80 millió tonnás szójaimport 2015 óta a legalacsonyabb lehet .
Eközben a Kanadából behozott repcemag mennyisége is 3,9 millió tonnára csökkenhet, ami nagy esés a tavalyi 4,7 millió tonna után. Az Ukrajbából importált napraforgódara mennyisége viszont a 900 ezer tonnás szinten maradhat az USDA szerint. Mivel az olajütők szűkölködnek az alapanyagban, Kína a nemzetközi piacról kényszerül több növényi olajat venni, leginkább pálmaolajból vásárolhat többet (+8%).