Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Egészséges, jó minőségű komló termett a Somogy megyei Kastélyosdombón, a közel háromezer új telepítésű komlótőről, amelyeket egy éve hozott létre a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet (MÖS) és a HEINEKEN Hungária - írja közleményében a HEINEKEN Hungária. A Perle, Saazer és Chinook komlótípusok a friss ültetésű növényektől elvárt fejlettségűek és minőségűek.
"Az érés idején vizsgálva a tobozok élénkzöld színűek, erősen aromás illatúak, kellően nedvesek voltak. Olyan növény nem volt, amit betegség pusztított volna el. A párás idő okozta fertőzésveszélyt sikeresen kezeltük, a gyökerek megerősítésének érdekében lábon száradt a növény és csak szeptember végén került leszedésre." - számolt be az első szezon tapasztalatairól Prohászka Gábor a projekt szakmai felügyeletét ellátó kertészmérnök.
A sör legfontosabb ízesítő anyaga kiút lehet a szegénységből. A hazánkban korábban nagy mennyiségben termesztett komló a '80-as éveket követően teljesen eltűnt az országból, újbóli termelésének köszönhetően hamarosan a Soproni, a legnépszerűbb magyar sörmárka készülhet hazai komlóval. A Magyar Ökumenikus Segélyszervezet programja a HEINEKEN Hungária támogatásával az ország olyan területén valósul meg, ahol kevés a munkalehetőség és sok család él szegénységben. A HEINEKEN Hungária a MÖS-sel kötött szerződésében vállalta, hogy a megtermelt komlót piaci áron átveszi a termelőktől, a program elindításához 30 millió forint pénzügyi támogatást is biztosított.
A komlótermelés területe tovább bővülhet Magyarországon: 2019. október 15. és október 30. között a komlóültetvény létesítéséhez szükséges talaj-előkészítésre, alaptrágyázásra, valamint a komlóültetvény támrendszerének és öntözési rendszerének kialakítására a gazdák állami támogatást igényelhetnek. Az agrárminisztérium erre a célra százmillió forint forrást különített el. A támogatási kérelmeket az agrárminiszter rendelete szerint a Magyar Államkincstárhoz lehet benyújtani postai úton, a honlapjukról letölthető formanyomtatványon. Az egy termelő által igényelhető maximális támogatás összege hektáronként hatmillió forint, összesen legfeljebb nyolcmillió forint A támogatás a komlóültetvény telepítéséhez kapcsolódó anyagköltség, valamint gépi és élőmunka igénybevételéhez kapcsolódó költség számlával igazolt összegének háromnegyede.