Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A cég a most megkapott 2 millió fontos (majdnem 800 millió forintos) támogatás birtokában azt reméli, hogy egész Angliában elterjesztheti a megoldását, írta meg a The Telegraph. A cég tervei szerint a gazdaságokban a jövőben automatika vezérli a növények fejlődéséhez szükséges hőmérsékleti, világítási és tápanyag-viszonyokat. A rendszer ezen felül az ültetéstől kezdve a betakarításig folyamatosan adatot gyűjt a növényekről, amiket a termesztők elemezhetnek, és a termelési metódusaik javítására fordíthatnak majd.
A cég érvelése szerint ezeknek a beltéri gazdaságoknak egyáltalán nem lesz szükségük talajra a működésükhöz, ennek folyományaképpen a gazdaságok növényvédőszer-igénye is a nullához fog közelíteni, valamint állandó, kiszámítható hozamú és a klímának ellenálló növényeket lehet ott termeszteni egész évben.
- mondta Charlie Guy, a LettUs Grow társalapítója és ügyvezető igazgatója. Arról is beszélt, hogy az egész világon nagy igény van az olyan új technológiákra, amelyek segítségével a gazdák a klímaváltozás és az egyre növekvő időjárási extremitások ellenére is megtermelhetik a szükséges növényeket. A gazdák és környezetvédő csoportok azonban úgy látják, hogy bár ezek a megoldások és rendszerek kiegészíthetik a hagyományos gazdálkodást, de teljesen soha nem helyettesíthetik azt.
A gazdálkodók szakszervezetének kertészeti elnöke, Ali Capper szerint a brit gazdák és növénytermesztők a leginnovatívabbak a Földön, akik sorra hozzák azokat a találmányokat és megoldásokat, amelyekkel kisebb befektetéssel jobb eredményeket lehet elérni, vagy épp a termelés során keletkező hulladékot lehet hatékonyabban eltüntetni. Ennek ellenére Ali Capper szerint ezeknek a reformereknek arra kell törekedniük, hogy a találmányaik megfizethetőek legyenek, különben nem tudnak széles körben elterjedni.
Rob Percival, a Talaj Szövetség élelmiszerért és egészségért felelős vezetője hozzátette, hogy a különféle rovar- és gyomirtó szerek használatát visszafogó és megszüntető technológiák valóban nagyon hasznosak lehetnek a jövőben, de a talaj az élelmiszertermelési és gazdálkodási rendszer alapja. Ezért nem a talajmentes termeléssel kellene foglalkozni, hanem a minél fenntarthatóbb gazdálkodással.