Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A még nem virágzó ültetvényekben, házi kertekben még van lehetőség a tavaszi lemosó permetezések pótlására, írja a magyarnovenyorvos.hu. Hamarosan várható az áttelelő levéltetvek, az atkák, vértetvek, körte levélbolhák megjelenése, ellenük az olajos-kénes lemosás még a hatékony megoldás. Külön ki kell emelni a legkorábban szívogató almafa-levélpirosító levéltetvet és a ribiszke hajtászsugorító levéltetűjének kártételét, mert ezek látványos tüneteket produkálnak a növények levelein.
A csonthéjas termésű gyümölcsféléken, különösen a virágzó és virágzás előtti állapotban levő mandula-, kajszi- és őszibarackfákon elengedhetetlen a moníliás virág- és hajtásfertőző betegség elleni védelem folytatása, mert a kórokozó az esőmentes napok ellenére is támad. A virágzó fákon most kontakt és felszívódó készítmények kombinációja ad megfelelő védelmet, a zöldbimbós állapotú fákon most még a rezes- és kontakt készítmények is hatásosak.
Az alma lehullott lombján áttelelt varasodás szaporító képlete még nem szóródik, a mikroszkópos vizsgálatok szerint még éretlenek az aszkosórák. A körtésekben március első napjaiban megjelentek az első körte-levélbolhaimágók, a tojásrakás az elkövetkező napokban várható, melynek kezdetéről a vesszők és a rügyek vizsgálatával lehet meggyőződni.
A szőlő még nyugalmi állapotban van, de a nedvkeringés már megindult, az elvégzett rügyvizsgálatok alapján nem tapasztalható rügykárosodás. Most kell elvégezni a lemosó permetezéseket a szőlőben is az áttelelt kórokozók ellen réz- és kéntartalmú készítményekkel, az atka és az amerikai szőlőkabóca áttelelő tojásai ellen pedig olajos-kénes készítményekkel.
Az erdő melletti ültetvényekben tavaly sok kárt okozott az ékköves faaraszoló, ezért rendszeresen figyelni kell a rügykárok megelőzése érdekében. Már várható a selyemfényű puszpángmoly áttelelt hernyóinak aktivizálódása, ezért buxus növényeinket rendszeresen és alaposan vizsgáljuk át, főként a bokrok belsejét.